Обсяг експорту до РФ з 37 держав, які ввели санкції проти Росії, перевищив 60 мільярдів доларів.
Згідно з доповіддю Дослідного центру світової економіки (CEPII), в якому аналізується період з грудня 2013 року по червень 2015 року, Росія неоотримала західних товарів на 60,2 мільярда доларів, передає Deutsche Welle.
Як наголошується в дослідженні, основні втрати (82,2%) припали на продукцію, яка не потрапила під заборону в РФ в результаті кремлівських контрсанкций. Таким чином, експерти вважають, що зниження обсягів експорту було викликано саме західними економічними обмеженнями, запровадженими проти Росії.
При цьому на частку країн Євросоюзу припала більша частина втрат - 76,7%.
Найбільше в грошовому еквіваленті знизився обсяг експорту німецьких товарі – в середньому 832 мільйони доларів на місяць, що не завадило економіці ФРН вирости в 2014 і 2015 роках на 1,6% і 1,5% відповідно.
На другому місці – Україна, яка не продала до РФ товарів на близько 450 мільйонів доларів в місяць. У Нідерландах і Польщі цей показник досяг 200 мільйонів.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Нагадаємо, 1 липня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на шість місяців – до 31 січня 2017 року.
17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходів за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року.