США пояснили суть санкцій, введених напередодні проти кримської компанії "Чорноморнафтогаз", а також "керівників" республіки: вони націлені на те, щоб перешкодити роботі "Газпрому" на півострові.
Представник адміністрації США, що говорив з Reuters на умовах анонімності, оголосив: "Ніхто не інвестує в Крим безкарно". Як нагадує агентство, "Газпром" раніше оголосив про плани побудувати підводний газопровід в Крим, а також взяти участь у тендері на приватизацію місцевої енергетичної компанії.
Представник адміністрації повідомив, що санкції торкнуться "Газпром" у разі придбання частки "Чорноморнафтогазу" або укладення угод з ним. США не купує російський газ, однак "Газпром" може зіткнутися з серйозними проблемами при проведенні валютних розрахунків з імпортерами найчастіше банками-кореспондентами при таких розрахунках виступають американські установи.
США підкреслюють, що санкції відносяться тільки до підприємства "Чорноморнафтогазу" в Сімферополі, а не до головного офісу в Києві.
Суть санкцій така: громадянам США забороняється вступати в ділові контакти з фізичними та юридичними особами зі списку, а їх рахунки, виявлені у межах американської юрисдикції, будуть заморожені.
У список включені "мер Севастополя" Олексій Чалий, голова ЦВК Криму" Михайло Малишев, "голова виборчої комісії Севастополя" Валерій Медведєв, "перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв, член Ради Федерації від Криму Сергій Цеков, "радник спікера Держради Криму" Юрій Жеребцов, екс-глава Служби безпеки України в Криму Петро Зима.
17 березня Вашингтон оголосив про включення до санкційний список глави Держради Криму Володимира Константинова і прем'єр-міністра Криму Сергія Аксьонова. !zn
Читайте також:
Чехія готова підтримати санкції проти РФ
Міністри фінансів G7 в Вашингтоні обговорили допомогу Україні і санкції проти Росії
Обама в розмові з Меркель закликав готуватися до введення нових санкцій відносно Москви