Сахалінське родовище не працює: виявляється, податки та власний газ для проходження зими не так вже й важливі

Поділитися
Держбюджет через зупинку видобутку не доотримав 11 млрд грн.

На початку зими контрольована державою компанія "Укрнафтобуріння" зупинила видобуток газу на одному з найбільших родовищ України – Сахалінському. Відтак держбюджет може втратити принаймні 11 млрд грн, а також значний обсяг газу потрібно імпортувати. Про це пише ЕП.

Причина – судова тяганина між Державною службою геології та надр і "Укрнафтобурінням" у справі, яка триває майже 15 років.

Величезні запаси Сахалінського родовища (близько 15 млрд куб м газу, 1,7 млн тонн газового конденсату та приблизно стільки ж нафти) стали його прокляттям: з часу проголошення незалежності України за ділянку точилися війни, в яких приймали участь: Едуард Ставицький, Микола Злочевський, Віталій Хомутиннік, Павло Фукс та Ігор Коломойський.

Для вирішення проблеми компанія зверталася з листами до "Укрнафти", Кабміну, Міненергетики та Офісу президента.

"Відповіли, що вони не мають права втручатися в судову систему. Це, у принципі, і логічно, якби тільки судова система робила свою справу і керувалася у своїх рішеннях законами України. Тому будемо це оскаржувати, хочемо все-таки добитися перемоги права", – відповів гендиректор "Укрнафтобуріння".

Хто стане новим власником?

За словами співрозмовника ЕП в уряді, епопея з ліцензіями може бути пов’язана з певними нормативними чи технічними проблемами, які виникли через поспішне передавання компанії від колишніх акціонерів державі.

"Можливо, таким шляхом їх намагаються вирішити. З великою ймовірністю це закінчиться тим, що ліцензія залишиться в руках якоїсь держкомпанії. Хто це буде – питання другорядне. Більш важливо, коли відновиться видобуток і скільки за цей час буде втрачено коштів та газу", – підсумував представник Кабміну.

Нагадаємо, що наразі у підземних сховищах газу (ПСГ) близько 11,7 млрд. кубометрів газу. Це трохи більше за минулорічний рівень. При цьому в морози нагору піднімається близько 100-120 млн. кубів щодня, а при потеплінні - 60-70. Проте є проблема — не весь газ належить «Нафтогазу України». Про це пише Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA, у статті «Половину опалювального сезону пройдено. Проміжний результат".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі