Рубль проти долара: російська валюта не реагує на Путіна та Центробанк, експорт на межі собівартості

Поділитися
Рубль проти долара: російська валюта не реагує на Путіна та Центробанк, експорт на межі собівартості
У РФ за валютні рахунки у банках вводять комісії та негативні ставки.

Рубель продовжує зміцнюватися. І це незважаючи на рішення Центробанку та президента РФ Володимира Путіна, які вони наприймали останнім часом, щоб стримати зростання валюти.

Так, реальний ефективний курс рубля до іноземних валют підвищився у травні проти квітнем на 21,6%.

Як результат, вчора ЦБ ухвалив рішення зменшити ключову ставку до 9,50% річних. Це вже четверте зниження після 28 лютого, коли ключова ставка злетіла до рекордних 20%. А у четвер Путін скасував норму про обов'язковий продаж експортерами 50% валютної виручки.

До рішучих дій владу підштовхнула реакція ринку на зміцнення рубля. Банки вирішили, що, як пишуть росЗМІ, населенню тепер доведеться платити за зберігання валюти. Експерти вважають, що банківські комісії за ведення рахунків у євро та доларах, а також негативні ставки за валютними депозитами дуже скоро масштабуються на весь банківський сектор РФ.

Яким має бути курс?

У звичайних умовах (без санкцій проти країни) сильний карбованець вигідний імпортерам та споживачам. Виграє насамперед бізнес, орієнтований на внутрішній ринок (будівництво, виробництво одягу тощо). У плюсі і туристи, які можуть придбати більше валюти та витрачати її за кордоном. Також сильний карбованець допомагає уповільнити зростання цін (інфляцію).

Але зміцнення рубля скорочує доходи експортерів (нафти, газу, тобто основних платників податків країни) і федерального бюджету. А отже, можливі проблеми з наповненням бюджету. Держава може почати заощаджувати. Також зміцнення рубля робить російські товари дорожчими на зарубіжних ринках і знижуючи їх конкурентоспроможність.

Плюс, ситуацію в економіці РФ зараз "незвичайна". Внутрішній ринок завмер (населення економить гроші, продажі падають…). При цьому експортери незабаром працюватимуть на межі своєї собівартості. Змінити стан справ могли б імпортери, різко наростивши імпорт у країну, але є санкції, які заважають і їх кількість може збільшитися. Швидше за все, наступного тижня пара долар/рубль буде в діапазоні 55-60 рублів.

Раніше повідомлялося, що зміцнення рубля в Росії викликано специфічними причинами, що не мають відношення до зміцнення економіки, і наслідки цього неприродно міцного рубля б'є по російській економіці як на побутовому, так і на макроекономічному рівні.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі