Розворот на 180: Alphabet, Microsoft і ще півсотні компаній залишаються в РФ – KSE

Інфографіка Доповнено
Поділитися
Розворот на 180: Alphabet, Microsoft і ще півсотні компаній залишаються в РФ – KSE © linkedin.com
Скоротили, призупинили або припинили свою діяльність в Росії понад 1,6 тисячі іноземних компаній.

Більшість західних компаній пішли з російського ринку від початку повномасштабного вторгнення. Однак деякі компанії заявили про вихід з ринку агресора, але згодом змінили думку, свідчить доповідь Київської школи економіки (KSE).

Попри заяви про рішучий розрив відносин з РФ, згодом ставало відомо, що вони продовжують підтримувати продукти, зберігати часткову активність тощо. Датасет KSE свідчить, що від 17 березня 2 066 компаній чи сервісів не змінювали позицію, 326 – змінювали.

Київська школа економіки

«Серед найбільших світових компаній, хто змінив позицію, такі: ExxonMobil, Alphabet (конгломерат, до якого входить Google – ред.), Toyota та Microsoft. Всього таких випадків 59. І хоча такий шлях притаманний найбільшим компаніям – він найменш популярний», - йдеться у доповіді.

Також є окрема група компаній, які, попри свої попередні заяви, розвернулися на 180 градусів. Наприклад: Air Serbia (відновила польоти), німецькі виробник агротехніки Claas (непублічно досі працює в Росії), виробник шин Continental (1 серпня відновив роботу завод в Калузі), японська Fujifilm та деякі інші.

Київська школа економіки

За даними KSE, 1 649 іноземних компаній вже скоротили, призупинили або припинили свою діяльність в Росії. Станом на 14 серпня компанії, які вже повністю вийшли з РФ, мали 192,6 тисяч осіб персоналу, $18,9 млрд річного доходу та $7,7 млрд капіталу.

Компанії, які оголосили про повний вихід з Росії, мали 140,7 тисяч осіб персоналу, $34,1 млрд річного доходу та $18,6 млрд капіталу.

Компанії, які призупинили свою діяльність на російському ринку, мали 158,8 тисяч осіб персоналу, річний дохід у розмірі $63,1 млрд і $32,8 млрд капіталу.

Київська школа економіки

«Ми все ще бачимо періодичне зростання частки тих компаній, які залишаються на ринку РФ. Тим не менше, близько половини (47,0%) компаній вже заявили про вихід з ринку РФ, але 31,2% все ще залишаються присутніми в країні, 19,9% вичікують і лише 1,9% здійснили повний вихід»,  - наголошується у документі.

Станом на 14 серпня продовжують діяльність у Росії 747 публічних компаній (-7 за тиждень), скоротили поточні операції та призупинили нові інвестиції – 477 (+4 за тиждень), згорнули російські операції – 1 126 (+4 за тиждень) і завершили вихід з РФ 46.

Західні компанії не повернуться в Росію після закінчення війни проти України, це невигідно, прогнозує Financial Times. Збитки від повернення на ринок авторитарної Росії можуть в рази перевищити вигоду, і справа навіть не в санкціях, а в токсичності «агресивної, імперіалістичної Росії Владіміра Путіна».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі