Розвиток економіки до 2018 р. будуть визначати ріст ставок, уповільнення Китаю і ризики Єврозони, - Рубіні

Поділитися
Розвиток економіки до 2018 р. будуть визначати ріст ставок, уповільнення Китаю і ризики Єврозони, - Рубіні © yes-ukraine.org
"Ера нульових ставок закінчується, і вже дуже скоро процес пошуку грошей буде рухатися у зворотному напрямку", - вважає один з найбільш авторитетних експертів у світі з питань глобальних фінансів.

Розвиток світової економіки в найближчі п'ять років буде визначатися чотирма ключовими трендами, які намітилися вже сьогодні, вважає відомий економічний аналітик, професор школи бізнесу Леонарда Стерна Нуріель Рубіні.

Про це він розповів на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі YES в суботу, 21 вересня.

"Ера нульових ставок закінчується, і вже дуже скоро процес пошуку грошей буде рухатися у зворотному напрямку", -- назвав він перший фактор підвищення процентної ставки. Незважаючи на те, що США як і раніше сповідує кризову стратегію підтримки процентних ставок на низькому рівні, вже дуже скоро підйом ставок, як результат політики стабілізації, буде спостерігатися в усіх ключових економіках світу, пояснив аналітик.

- "Велика двадцятка" готується до кінця епохи "дешевих грошей"

Другим фактором він назвав уповільнення зростання китайської економіки, що призведе до зміни самої економічної моделі в КНР. За прогнозами Н.рубіні, показники зростання в Китаї вже в цьому році знизяться з торішніх 10-11% до 7,5%, а до 2015 року - до 6% в річному вимірі.

"Незважаючи на те, що загроза колапсу і виходу Греції та Італії послабилася, європейські економіки залишаються крихкими. Слабке зростання, анемічна економіка, не вирішена проблема конкурентоспроможності", - окреслив аналітик зберігаються економічні та фінансові ризики в Єврозоні, які є третіми фактором впливу на світову економіку.

На його думку, четвертий фактор - зміна балансу між попитом і пропозицією в енергетичній сфері під впливом розробок сланцевого газу у багатьох країнах, насамперед у США і Латинській Америці при повільному зростанні на енергоносії. Однак ситуації в Сирії, Ірані, Лівії, Єгипті можуть внести корективи в сьогоднішній стан справ. "Реальність геополітичних "шумів" на енергоринку залишиться. І це буде підвищувати ціни на енергоресурси - більшою мірою, ніж це очікувалося раніше", -- прогнозує Н.рубіні.

Говорячи про Україну, він зазначив, що відсутність структурних реформ і високий тиск на приватний бізнес породжують макроекономічні та фіскальні проблеми. Він вказав, що вони багато в чому схожі з поточною ситуацією на інших ринках, зокрема, в Індонезії і Південній Африці: дефіцит поточного рахунку і бюджету, рецесія. Аналітик додав, що ці країни об'єднує майбутні в 12-15 місяців парламентські чи президентські вибори. "Мої прогнози негативні. Оскільки у всьому світі будуть підніматися процентні ставки, це буде робити істотний вплив на ринки. Можливі корекції і дефолти", - сказав Н.рубіні.

На його думку, ситуацію погіршує зниження цін на сировину, що впливає на металургію і сільське господарство, при збереженні досить високих цін на газ для таких його імпортерів, як Туреччина, Індія і Україна.

Основна причина такого стану справ, вважає аналітик, у відсутності в цих країнах необхідного числа досить глибоких структурних реформ. "Держави не знижують тиск на приватні підприємства. А в такому глобальному контексті, який загрожує серйозними ризиками, це просто необхідно", - зазначив Рубіні. !zn

Читайте також:

Азаров заявив про відновлення зростання економіки в країні і запевнив, що дефолту не буде

Наступна криза очікується в країнах БРІК

Стросс-Кан бачить проблему ЄС у відсутності лідера, здатного розвивати ідею єдиної Європи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі