"Велика двадцятка" готується до кінця епохи "дешевих грошей"

Поділитися
"Велика двадцятка" готується до кінця епохи "дешевих грошей" © kremlin.ru
На відміну від серйозних розбіжностей з питання про Сирію, лідери G20 одностайні в оцінці стану світової економіки та заходів щодо її стимулювання. Згідно прийнятої декларації, робота по виходу з найбільш затяжної в новітній історії економічної кризи ще не закінчено, необхідна подальша концентрація зусиль, особливо в очікуванні кінця політики "дешевих грошей".

Лідери G20 вважають за необхідна подальша концентрація зусиль для забезпечення надійного виходу з найбільш тривалої в новітній історії фінансово-економічної кризи.

Ця заява міститься в Санкт-петербурзькій декларації лідерів "Великої двадцятки", опублікованій за підсумками саміту на сайті G20.

"Наша робота ще не закінчена, і ми згодні з тим, що концентрація наших спільних зусиль на виробленні рішень для забезпечення надійного виходу з найбільш тривалої кризи в новітній історії залишається критично важливим завданням для країн "групи двадцяти", - йдеться в тексті декларації.

В документі зазначається, що першочерговим пріоритетом для лідерів є зміцнення зростання економіки і створення робочих місць. "Ми цілком зобов'язуємося вжити рішучі дії для повернення на шлях продуктивного з точки зору створення робочих місць, впевненого, стійкого і збалансованого зростання", - йдеться в документі.

Надії та ризики для світової економіки

"Ми повертаємося до економічного зростання, а рівень безробіття поки високий. Рано ще говорити про кінець кризи", - заявив на саміті глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, оцінюючи ситуацію в ЄС.

Учасники саміту одностайні в тому, що вважати одним з найбільших ризиків для ринків, що розвиваються, повідомляє DW. Це - очікуване згортання політики наддешевих грошей Q3, проведеної Федеральною резервною системою США.

Одне лише оголошення про швидкий початок припинення необмеженої скупки американських держоблігацій Федеральною резервною системою США привело в поточному році до різких коливань курсів на біржах, а потім і до значного відтоку капіталів з ринків. Це стало однією з причин девальвації валют таких країн "двадцятки", як Бразилія, Індія, Індонезія, Росія і Туреччина.

Як говориться в спільній заяві керівників Євросоюзу, існує чітке визнання учасниками зустрічі того, що економічне зростання, що спирається на борг, не є стійким.

Як прокоментував ситуацію президент Росії Володимир Путін, "заходи монетарного стимулювання допомогли свого часу знизити волатильність фінансових ринків, але політика роздавання безкоштовних грошей не може тривати нескінченно".

Прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх заявив на петербурзькому саміті про необхідність координації грошової політики. Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард також застерегла США від різких заходів, а влада КНР закликали Вашингтон врахувати у своїй грошовій політиці "значні побічні явища" для економік інших країн, особливо країн, що розвиваються.

Загальну позицію підтримала і канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel). Вона висловилася на користь узгоджених дій розвинених економік, щоб уникнути потрясінь на міжнародних ринках.

Президент США Барак Обама у свою чергу, пообіцяв, що відхід від політики наддешевих грошей буде здійснюватися поступово, розповів вийшов до преси російський міністр фінансів Антон Силуанов. "Не можна закручувати гайки так, щоб зірвати різьбу", - передав він сенс висловлювання Обами.

Країни G20 продовжили відмова від протекціонізму до кінця 2016 року

"Ми підкреслюємо принципову важливість сильної багатосторонньої торговельної системи і закликаємо всіх членів СОТ проявити необхідну гнучкість для досягнення успішних результатів у ході багатосторонніх торговельних переговорів в цьому році", - йдеться в Санкт-Петербурзькій декларації лідерів "групи двадцяти".

У ній зазначається: "Ми продовжуємо термін дії нашого зобов'язання щодо відмови від протекціоністських заходів і прагнемо до підвищення транспарентності торгівлі, в тому числі в регіональних торговельних угодах". Зобов'язання утримуватися від прийняття нових протекціоністських заходів продовжені до кінця 2016 року.

До кінця 2014 року мають бути підготовлені пропозиції про здібності глобальних фінінститутів поглинати збитки при банкрутстві

Лідери G20 також закликають Раду з фінансової стабільності (РФС) у співпраці з органами, що встановлюють стандарти, провести оцінку та розробити до кінця 2014 року пропозиції про достатню спроможність глобальних системно значимих фінансових інститутів поглинати збитки у разі їх банкрутства.

"Ми визнаємо, що структурні реформи в банківському секторі можуть полегшити процес урегулювання неспроможності, і закликаємо СФС у співпраці з МВФ і ОЕСР провести оцінку їх транскордонної узгодженості та наслідків для глобальної фінансової стабільності з урахуванням особливостей окремих країн та доповісти про результати до наступного саміту лідерів "Групи 20", - йдеться в документі.

Лідери G20 підтвердили готовність провести всі необхідні реформи для повного впровадження розроблених СФС ключових атрибутів ефективних режимів врегулювання неспроможності у всіх частинах фінансового сектора, в яких можуть виникати системні проблеми, і вжити необхідні заходи по усуненню перешкод на шляху транскордонного врегулювання неспроможності. Вони знову підтвердили зобов'язання забезпечувати наявність у органів нагляду всіх необхідних повноважень, достатня кількість ресурсів і незалежність у реалізації заходів.

Також у декларації лідери G20 підтвердили зобов'язання щодо впровадження стандартів "Базель III" відповідно до погоджених на міжнародному рівні термінами. Вони очікують подальшу роботу Базельського комітету щодо поліпшення порівнянності коефіцієнтів достатності капіталу і чекають завершення роботи над пропозиціями з рештою компонентів затвердженого рамкової угоди з "Базелем III" - гармонізованим на міжнародному рівні коефіцієнта левереджа і коефіцієнта чистого стабільного фінансування.

Лідери G20 також просять СФС у співпраці з Міжнародною організацією комісій з цінних паперів (IOSCO) та іншими органами, що встановлюють стандарти, розробити для публічних консультацій методику виявлення глобальних системно значущих небанківських нестрахових фінансових інститутів до кінця 2013 року. Вони закликають комітет з платіжних і розрахункових систем Банку міжнародних розрахунків (БМР) і IOSCO продовжити їх роботу в області системно значимих об'єктів інфраструктури фінансового ринку. !zn

Читайте також:

Лідери "Великої двадцятки" підтримали план сприяння зростанню економіки

Стани G20 підтвердили відмову від протекціонізму в міжнародній торгівлі

Лідери G20 домовилися провести оцінку об'єктивності рейтингових агентств

Саміт G20: Обама влаштував демарш, а Путіна закликали "ловити момент", щоб зупинити війну в Сирії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі