Російський концерн "Газпром" втратив позиції в світовому рейтингу компаній. Про це свідчить оновлений список Global 2000, який опублікував журнал Forbes.
В загальному рейтингу двох тисяч найбільших корпорацій світу "Газпром" посів 21-ю сходинку, тоді як роком раніше він перебував на 17-му місці. Крім того, як звернув увагу Slon.ru, "Газпром" опустився з 3-го на 4-е місце серед найбільш прибуткових світових компаній. За цим показником його випередили американські іпотечні агентства Fannie Mae і Freddie Mac, а також китайський банк ICBC.
Рейтинг Forbes Global 2000 складається на основі чотирьох основних фінансових показників компаній. Крім прибутку (profits), в ньому враховується ринкова капіталізація (market value), обсяг активів (assets) і виручка (sales).
Як уточнює журнал, лідером по виручці є американський рітейлер Wal-Mart Stores (476,5 млрд доларів), з прибутку - відроджений іпотечний гігант Fannie Mae (84 млрд доларів), далі йдуть Freddie Mac з 48,7 млрд доларів, ICBC з 42,7 млрд доларів і "Газпром" з 39 млрд доларів, за активами - також Fannie Mae (3,270 трлн доларів), по капіталізації - Apple (483,1 млрд доларів). "Газпром" по виручці опинився на 15-му місці, по активах - на 75-му, а з ринкової капіталізації - на 88-м.
Перші три місця в глобальному списку зайняли китайські банки: ICBC виявився лідером, на 2-му місці - China Construction Bank, а на 3-му - Agricultural Bank of China.
Ринкова капіталізація всіх компаній, що потрапили в список Forbes 2014 року, зросла на 13% у порівнянні з попереднім періодом і досягла 44 трлн доларів. Сукупний обсяг активів двох тисяч світових корпорацій склав 161 трлн доларів, продажу - 38 трлн доларів, а прибуток - 3 трлн доларів.
"Ведомости" нагадують, що в кінці квітня на телеконференції з інвесторами заступник начальника фінансово-економічного департаменту "Газпрому" Олександр Іванніков заявив, що "Газпром" зайняв 1-е місце в світі за обсягом EBITDA (прибуток до податків, відсотків і амортизації). За підсумками 2012 року російська компанія посідала третє місце, поступаючись американським ExxonMobil і Apple.
Але також наприкінці квітня у своєму звіті "Газпром" визнав, що в разі введення західних санкцій у зв'язку з приєднанням до Росії Криму, він може втратити інвесторів і капіталізацію. Щоб знизити політичні ризики, "Газпром" вирішив активно діяти в напрямку розширення ринків збуту, зокрема, в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, а також проводити політику імпортозаміщення. !zn
Читайте також:
"Газпром" перевів Україну на передоплату і погрожує обмежити постачання газу вже з червня
"Нафтогаз" не визнає рахунок "Газпрому" на $ 11,4 млрд за недобір газу та пропонує змінити контракт
"Газпром" ще може виявитися винен "Нафтогазу" мінімум $ 15 млрд, - експерт
Україна відмовилася платити Росії за газ авансом за виставляється "Газпромом" ціною