Російські банки можуть дати Україні $ 6 млрд кредитів під комерційні відсотки на проекти в атомній енергетиці

Поділитися
Досягнуті в Москві 17 грудня домовленості дають Україні можливість, якщо буде потрібно, отримати від російських комерційних банків кредити на суму близько $ 6 млрд на розвиток атомної енергетики.

Україна, у разі необхідності, може отримати від російських комерційних банків кредити на суму близько $ 6 млрд на розвиток атомної енергетики.

Як пояснив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян, таких домовленостей було досягнуто 17 грудня у Москві на засіданні українсько-російської міждержавної комісії під керівництвом Путіна-Януковича.

"Зокрема, пропонується продовжити заходи з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000, також підготувати пропозиції щодо спорудження енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС", - уточнив Мунтіян, якого цитує прес-служба Міністерства економіки і торгівлі України (МЕРТ).

ТАКОЖ: Україна отримає від Росії 4 мільярди дол. на суднобудування

За словами Мунтіяна, під час засідання українсько-російської міждержавної комісії в Москві також було прийнято рішення про активізацію галузевого співробітництва, що дозволить залучити інвестиції у вже узгоджені спільні проекти. Зокрема, мова йде про будівництво Канівської ГАЕС, розширення Каховської ГЕС, будівництво другої черги Дністровської ГАЕС, Ташлицької ГАЕС, будівництво підприємств на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд.

"Україна використовує саме російські технології, тому що це хороші технічні характеристики, це технології 4-го покоління, дуже високий поріг безпеки, вони максимально сумісні з технологіями, що застосовуються в Україні, оскільки мають спільні витоки - радянські розробки в атомній енергетиці", - пояснив він.

Нагадаємо, на даний момент в Україні експлуатуються чотири АЕС - Хмельницька, Запорізька, Рівненська та Південно-Українська. Хмельницька АЕС розташована в місті Нетішин Хмельницької області біля річки Горинь. Вона заповнює дефіцит електричних потужностей на заході республіки. ХАЕС є відокремленим підрозділом НАЕК "Енергоатом". Запуски першого і другого енергоблоків станції відбулися у 1987 і 2004 роках відповідно.

Як відомо, перемогу в конкурсі на будівництво третього і четвертого енергоблоків АЕС здобула підконтрольна держкорпорації "Росатом" інжинірингова компанія ЗАТ "Атомстройекспорт".

Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співпрацю у будівництві 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачає, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

При цьому ще у квітні 2010 року Володимир Путін, який був тоді головою уряду РФ, озвучив готовність виділити позику для фінансування робіт у розмірі $ 5-6 млрд.

На початку жовтня 2010 року "Сбербанк Росії" повідомив "Енергоатому" про готовність надати кредит на $ 1 млрд на проведення першочергових робіт з завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС на три роки під державні гарантії. При цьому для отримання кредиту українська сторона повинна вкласти у проект не менше 15% вартості.

У початкових пропозиціях російської сторони щодо кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС мова йшла про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низьку відсоткову ставку.

ДП "НАЕК "Енергоатом" у травні 2011 року заявило, що його не влаштовують запропоновані "Сбербанком РФ" умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока відсоткова ставка.

Окрім того, Кабінет міністрів України у вересні 2010 року затвердив результати конкурсу, за підсумками якого російське ВАТ "ТВЕЛ" було визнано переможцем тендеру з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Акціонери у рівних частках повинні вкласти у проект близько $ 100-120 млн. Потім, виходячи з фінансово-економічної моделі підприємства, після того як акціонери внесуть кошти в рамках емісії, буде розглянуто питання залучення кредитних коштів. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі