Російські банки через санкції шукають фінансування в Гонконзі – Bloomberg

Поділитися
Російські банки через санкції шукають фінансування в Гонконзі – Bloomberg Російські компанії і банки почнуть розміщувати облігації в юанях
Росія шукає ринок капіталу, а Китай хоче зробити юань суперником долара.

Труднощі, яких зазнають через західні санкції російські банки, змушують їх вивчати джерела фінансування у Гонконгу, щоб допомогти компаніям в Росії рефінансувати $ 117 млрд зовнішнього боргу з терміном погашення в найближчі 12 місяців, повідомляє Bloomberg.

АТ "Газпромбанк", третій за обсягом активів банк в Росії, подав документи на отримання місцевої ліцензії для проведення операцій на ринку цінних паперів, а "Внешекономбанк" та ВАТ "Сбербанк" вивчають можливості на ринку. Прибутковість облігацій ПАТ "ВТБ Банк" в юанях з терміном погашення у жовтні 2015 року у вівторок склала 8,04 %, що на 121 базисний пункт нижче прибутковості аналогічних облігацій в рублях.

Минулого тижня московська біржа озвучила прогноз про те, що російські компанії і банки почнуть розміщувати облігації в юанях.

Російські компанії змогли отримати кредити китайських банків, в той час як американські та європейські санкції закрили їм міжнародний фінансовий ринок. Все це відбувається в контексті намірів Китаю зробити юань суперником долара в якості резервної валюти. Юань є другою найбільш часто використовуваної світовою валютою для фінансування торгівлі.

"Російським компаніям нелегко зараз випускати облігації у доларах США, оскільки кілька компаній відрізані від первинного ринку через американські і європейські санкції. Російські компанії шукають альтернативні джерела фінансування для їх бізнесу. Використання ринку dim sum (ринок облігацій в юанях поза Китаєм – ред.) може бути одним з них", - говорить голова в Robeco Groep NV Віктор Верберк.

ВТБ Банк першим з російських позичальників випустив облігації dim sum, розмістивши у 2010 році трирічні папери на 1 мільярд юанів ($ 161 млн) з купоном 2,95 %.

"Газпромбанк" готує розміщення бондів в юанях у Гонконгу для ВАТ "Газпром" на суму приблизно в $ 500 млн, повідомив раніше перший віце-президент кредитної організації Борис Іванов. Банк також обговорює різні схеми фінансування для Petroleos de Venezuela SA, включаючи можливість випуску облігацій на 10 мільярдів юанів, зазначив він.

"Санкції впливають на бізнес із Заходом і є думка, що з Китаєм, у якого є кошти, буде простіше домовитися", - сказав московський аналітик ING Groep NV Єгор Федоров. "Державні банки постраждали від ослаблення рубля і санкцій, тому вони зацікавлені в каналі доступу до твердої валюти", - додав він.

Російські банки залишаться в збитку в 2015 році, незважаючи на значне скорочення процентних ставок у цьому році через збільшення резервів, згідно з липневою доповіддю Moody's. Будь-емітенти можуть зіткнутися з більш високими витратами за позиками.

Раніше видання The Washington Post писало, що керівництво Китаю приступив до втілення стратегії зміни економіки Азії і всього світу у своїх інтересах.

Однак на тлі таких повідомлень, у понеділок, 27 липня, китайський фондовий ринок закрився рекордним падінням за останні 8 років - індекс Shanghai Composite впав майже на 8,5%.

На початку місяця, 7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".

Влада КНР намагалася стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори. Але все це не спрацювало.

Пізніше Пекін масово скуповує знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі