Російська нафта Urals у січні-липні подешевшала в 1,5 рази

Поділитися
Російська нафта Urals у січні-липні подешевшала в 1,5 рази Росіяни з початку року продавали свою нафту дешевше 40 доларів © rosneft.ru
Росія продовжує втрачати нафтові доходи. У минулому році нафта коштувала на 20 доларів дорожче.

Середня ціна нафти марки Urals за підсумками січня - липня 2016 року склала 38,68 доларів за барель, що у 1,5 рази менше, ніж в аналогічному періоді минулого року (56,76 доларів за барель).

За даними Мінфіну РФ, середня ціна на нафту марки Urals в липні 2016 року склалася в розмірі 43,58 доларів за барель, що в 1,3 рази нижче, ніж у червні 2015 року (55,51 доларів за барель).

У 2015 році середня ціна російської нафти марки Urals склала 51,23 доларів за барель. У 2014 році середня ціна була на рівні 97,6 доларів за барель. Таким чином, в минулому році ціна знизилася на 46,37 доларів, або на 47,5%.

Ціна нафти марки Brent, до якої прив'язана вартість Urals, в середині січня впала до 27 доларів за барель, однак потім подорожчала до 50 доларів за барель, а в кінці липня знову опустилася до 43 доларів за барель.

Експерти інституту "Центр розвитку" Вищої школи економіки (ВШЕ) вважають, що скорочення доходів бюджету від падіння цін на нафту є загрозою для економіки РФ. Вже в першому півріччі 2016 року для покриття дефіциту федерального бюджету уряду довелося використовувати 780 млрд рублів (близько 10 млрд доларів з Резервного фонду, до кінця ж року кошти фонду, за оцінкою ВШЕ, можуть бути повністю вичерпані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі