Під час енергетичної конференції IHS CERAWeek в Х'юстоні він розповів, що його компанія вже відкрила офіс в Тегерані і вивчає геологічні дані, щоб скористатися можливістю почати видобуток, щойно санкції Заходу проти Ірану будуть скасовані.
"Ми сподіваємося, що санкції будуть скасовані в середньостроковій перспективі, найближчим часом, і ми матимемо змогу повернутися в Іран і відновити роботу на родовищах, на яких ми вже працювали", - сказав Алекперов.
Він також зізнався, що мав зустріч з іранським міністром з питань нафти Біжіном Зангане на міжнародному економічному форумі в Давосі і підписав угоду про "готовність до співпраці" в розвитку нафтової індустрії.
Російська "Лукойл" і норвезька Statoil розробляли родовище Анаран в 2003 році. Але були змушені зупинити роботи через санкції, які Захід ввів проти Ірану через спірну ядерну програму. Тепер російська нафтова компанія збирається повернутися на Анаран.
Разом з тим, російський нафтовий концерн не єдиний гравець ринку, який хоче займатися видобутком в Ірані. Виконавчий директор італійської компанії Eni Клаудіо Дескальці також розповів Financial Times, що розглядає можливість початку видобутку нафти в Ірані. Але лише за умови, якщо уряд Ірану сам запропонує партнерську угоду про спільну роботу.
Раніше Moody's знизило рейтинги "Газпрому", "Лукойлу" і ще 12 найбільших російських компаній до "сміттєвого" рівня. Також експерти прогнозують, що скасування санкцій проти Ірану призведе до падіння цін на нафту на 15 доларів. Це не вигідно Росії, основний дохід якої залежить від продажу енергоносіїв. Видання Bloomberg писало, що попри це Путін готовий пожертвувати доходами Росії в обмін на політичний вплив на Іран.