Рейтингове агентство Moody's після зниження суверенного рейтингу РФ знизило рейтинги 14 російських нефінансових корпорацій та їх дочірніх підприємств з Baa3 до спекулятивного рівня Ba1. Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.
У список потрапили, зокрема, "Газпром", "Газпром нафта", "Роснефть", "Новатек" і "Лукойл". Крім того, до рівня Ba1 знижені рейтинги "Норнікеля", НЛМК, РЖД, "Уралкалія", "Фосагро", МТС і "Мегафону". При цьому, агентство підтвердило рейтинг "Северстали" на рівні Ba1.
21 лютого Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг Росії до рівня Ba1, який вважається "сміттєвим", рейтинг знижений з рівня Baa3. Причинами зниження рейтингу Moody's назвало погані перспективи російської економіки (агентство очікує "глибоку рецесію" в 2015 році і продовження спаду в 2016 році), ймовірне подальше ослаблення фіскальної стійкості і валютних резервів і, нарешті, "непередбачувану політичну динаміку".
Через кілька днів Moody's знизило рейтинги семи найбільших російських фінансових інститутів. Довгострокові рейтинги Сбербанку і ВТБ банку в національній валюті знижені з Baa3 до Ba1, в іноземній валюті - з Ba1 до Ba2. Довгострокові рейтинги Газпромбанку, Россельхозбанка і Альфа-банку в національній та іноземній валютах знижені з Ba1 до Ba2. Довгострокові рейтинги Зеба і АІЖК знижені з Baa3 до Ba1.
25 лютого агентство знизило кредитні рейтинги 11 російських регіонів, чотирьох міст і трьох держкомпаній. Зокрема, рейтинг Татарстану був знижений з Ba1 до Ba2 і поставлений на перегляд у бік подальшого зниження. Зниження рейтингу Татарстану відображає схильність регіону зростаючим системних ризиків. Крім того, Moody's знизило на один ступень рейтинги Москви, Санкт-Петербурга, Башкортостана, Мордовії, ХМАО, Комі, Самарська, Нижегородська, Бєлгородської та Вологодської областей, Красноярського і Краснодарського країв, Краснодара і Волгограда, а також ГУП "Водоканал Санкт-Петербурга", ТОВ "Водоканал Фінанс" і ВАТ "Західний Швидкісний Діаметр".