Росії не подобається видобуток сланцевого газу в Україні: може зіпсувати екологію прикордонних районів РФ

Поділитися
Росії не подобається видобуток сланцевого газу в Україні: може зіпсувати екологію прикордонних районів РФ Росії не подобається видобуток сланцевого газу в Україні
Видобуток сланцевого газу в Україні за американськими технологіями може негативно вплинути на екологію прикордонних районів РФ. Мінприроди Росії направило українській стороні листа з аналізом екологічних ризиків і хоче провести двосторонню робочу зустріч з цього питання.

Мінприроди Росії стурбоване можливим негативним впливом видобутку сланцевого газу в Україні за американськими технологіями на екологічну ситуацію у прикордонних районах РФ. Про це йдеться у повідомленні прес-служби російського відомства у п'ятницю, 17 січня.

У зв'язку з цим Мінприроди РФ направило до Міністерства екології та природних ресурсів України листа з аналізом екологічних ризиків, а також з проханням провести двосторонню робочу зустріч з цього питання.

"Українській стороні запропоновано всебічно обговорити в рамках даної зустрічі ситуацію, що склалася, вжити всіх необхідних заходів для виключення або мінімізації існуючих екологічних ризиків для населення і економіки Росії", - йдеться в повідомленні російського міністерства.

ТАКОЖ: Екологічною істерією навколо видобутку сланцевого газу "диригує" Газпром, - експерт

За даними, наявними у розпорядженні Мінприроди РФ, видобуток сланцевого газу в Україні, найімовірніше, будуть здійснювати за допомогою технології гідророзриву пласта (ГРП), широко поширеної у США.

Даний метод передбачає буріння горизонтальної свердловини у межах пласта сланцевого комплексу на глибині від 500 м до 3 тис. м з застосуванням високотоксичного хімічного розчину. "При цьому половина розчину (зворотний приплив) після застосування ГРП повертається на поверхню землі разом з газом і вимагає технологічно складної дорогої утилізації або захоронення, а інша залишається в надрах, фактично утворюючи полігон підземного захоронення рідких токсичних промислових відходів", - пояснюють у повідомленні відомства.

При застосуванні методу гідророзриву пласта існують реальні передумови забруднення поверхневих і підземних вод, що використовуються населенням Росії для питних і господарських потреб, вважають у Мінприроди РФ.

Окрім того, геолого-гідрогеологічні умови на ділянках надр у радіусі 15-20 км від запланованих до розробки родовищ не дозволяють виділити пласти-колектори для розміщення забруднених вод зворотного припливу, що також збільшує ризик негативного впливу на навколишнє середовище. !zn

Читайте також:

"Нафтогаз" і "Газпром" хочуть разом видобувати нафту на шельфі ще до встановлення водних кордонів

Україна підписала угоду з ENI і EDF щодо видобутку газу на шельфі Чорного моря

Україна і Chevron підписали угоду щодо видобутку газу на Олеській площі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі