Росії доведеться скоротити обсяг поставок газу Китаю – Reuters

Поділитися
Росії доведеться скоротити обсяг поставок газу Китаю – Reuters КНР активно купує зріджений природний газ (ЗПГ) з Катару та Австралії і трубопровідний газ з Центральної Азії
РФ не вигідно продавати газ КНР при ціні нафти менше 80 дол за барель.

Росія, швидше за все, скоротить продажу газу Китаю, поставки якого намічені на 2019 рік, передає з посиланням на джерела в "Газпромі" агентство Reuters.

Зокрема, на даний факт вплинуло падіння цін на енергоносії. Так, до моменту укладання договору на поставку газу між РФ і Китаєм в травні 2014 року барель нафти коштував близько 100 дол, а на даний момент його ціна впала до близько 30 дол.

Крім цього, Китаю на сьогоднішній день поставки енергоносіїв доступні з інших джерел. Наприклад, зріджений природний газ (ЗПГ) з Катару та Австралії і трубопровідний газ з Центральної Азії.

Постачання газу РФ в КНР через газопровід "Сила Сибіру", повинні початися з обсягу в п'ять млрд кубометрів на рік і поступово піднятися до 38 млрд кубів, згідно з контрактом, який розрахований на 30 років. Остання цифра - це трохи менше, ніж зараз у "Газпрому" купує Німеччина.

Підкреслюється, що механізм ціноутворення в даному контракті так і не був розкритий громадськості. Як вважають аналітики, щоб досягти беззбитковості експорту російського газу в Китай ціна на нафту повинна бути не нижче 80 дол за барель. А даний рівень навряд чи можливий в середньостроковій перспективі.

Читайте також: "Газпром" розірвав контракт на закупівлю туркменського газу

Раніше повідомлялося, що "Газпром" приховує інформацію про погіршення показників своєї діяльності. Так, за підсумками 2015 року російський монополіст оновив антирекорд падіння видобутку, і так вже другий рік поспіль.

Крім того, розрахунки свідчать про те, що "Газпром" втратив до $ 6 млрд через невдалу спробу перекрити реверс в Україну у 2014- початку 2015 року. А в цілому за 2015 рік Україна в 2,2 рази скоротила залежність від газу з РФ, імпортувавши безпосередньо всього 6,2 млрд куб. м газу проти 14,450 млрд куб. м газу на суму $ 3,940 млрд у 2014-му році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі