Росії доведеться скоротити держвитрати на 1 трлн рублів через проблеми економіки

Поділитися
Росії доведеться скоротити держвитрати на 1 трлн рублів через проблеми економіки © vk.com/seymour_carter
Основна ідея, запропонована Мінфіном РФ, - без скорочення держвидатків варіантів збереження колишньої бюджетної конструкції не існує вже навіть технічно.

Міністерство фінансів РФ напрацювало пропозиції щодо коригування бюджету на наступний рік у зв'язку зі зниженням нафтогазових доходів і падінням рубля. Для початку, російський Мінфін пропонує скоротити держвитрати на 1 трлн рублів, збільшити дефіцит до 3,5% ВВП і витрачати більше 70% поточних обсягів Резервного фонду.

Напередодні на нараді у прем'єр-міністра Дмитра Медведєва міністр фінансів Антон Силуанов представив перші розрахунки щодо необхідної корекції бюджету на 2015-2017 роки у зв'язку з погіршенням економіки РФ. Основна ідея, винесена на нараду, - без скорочення держвидатків варіантів збереження колишньої бюджетної конструкції не існує вже навіть технічно: у Росії немає Резервного фонду в потрібних обсягах, без змін дефіцит бюджету в 2015 році складе близько 5% ВВП, а ненафтогазовий дефіцит - близько 13%, пише в четвер російський "Коммерсантъ" з посиланням на свої джерела.

Читайте також: В уявному світі Путіна криза в Росії не така вже й погана – Financial Times

Згідно з макроекономічними прогнозами Мінфіну РФ, закладених у бюджетні проектування, при ціні нафти в 2015 році 60 доларів за барель (з подальшим невеликим зростанням - до 70 доларів за барель у 2017 році) ВВП Росії чекає зниження на 4% з відскоком в 2015 році на 2,4% і подальшим зростанням на 1,6%, пише газета з посиланням на джерела, знайомі з ходом наради.

Припущення також будуються на середньорічний курс рубля до долара до 2017 року 51 рубль за долар і прогнозі інфляції в 10% в 2015 році, сповільнення до 4% у 2017 році. Істотне уповільнення інфляції відсіває ймовірність чергового вибуху приватного споживання. Втім, Мінфін прогнозує зростання загальноросійського фонду заробітної плати в 2016 році до рівнів 2015 року на 1,8 трлн рублів, до 20,1 трлн рублів (9,9%), і на 1,4% в 2017 році, до 21,5 трлн рублів (6,6%), що відповідає зростанню в кілька відсотків реальних зарплат на другий-третій рік кризи.

Нові макроекономічні умови збільшують середньорічні оцінки дефіциту бюджету з 0,6% ВВП в 2015-2017 роках, запланованих в законі, фактично до 4%. При цьому після піку в 2015 році дефіцитним бюджет залишиться навіть на тлі повернення економіки до зростання.

Несокращаемые витрати бюджету в 2015 році складають до 2015 року близько 5 трлн рублів, сокращаемые - близько 10 трлн рублів. Відповідно, завданням уряду в цілому і Мінфіну зокрема є пошук відсутніх сум в обсязі близько 3,5-4 трлн рублів. Велика частина цих коштів за планами фінансового відомства має бути взята там, де і передбачалося раніше,- у Резервному фонді (близько 3,5 трильйона рублів), в якому, таким чином, залишиться до кінця 2015 року близько 1 трлн рублів.

22 грудня екс-міністр фінансів Олексій Кудрін повідомив, що повноцінний економічний криза в Росії почнеться в 2015 році, навіть якщо ціни на нафту зростуть до 80 доларів за барель. "Сьогодні можу сказати, що ми увійшли або входимо в справжній, повноцінний економічний криза, в наступному році ми його відчуємо в повній мірі", - сказав він.

У свою чергу російський прем'єр Дмитро Медведєв напередодні визнав, що в економіки Росії є ризик піти в глибоку рецесію. "Якщо ми поставимо перед собою більш скромні завдання, у нас є ризики піти в глибшу рецесію, ніж це може статися", - сказав Медведєв, повідомивши, що російський уряд перейшов на ручний режим управління, як в кризу 2008 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі