Росіяни перед санкціями встигли вивести на Захід 13 млрд доларів

Поділитися
Росіяни перед санкціями встигли вивести на Захід 13 млрд доларів Росіяни перед санкціями встигли вивести на Захід 13 млрд доларів © flickr.com/photos/zieak/
Найвагомішим в абсолютному вираженні був стрибок переказів до Швейцарії, яка не входить до Євросоюзу і формально не приєднувалася до антиросійських санкцій.

Ще в січні-березні 2014 року, коли українська криза тільки переходила у гостру стадію, росіяни - фізичні особи - майже в півтора рази збільшили активність у виведенні грошей з 3.

Загальний обсяг переказів громадян до країн далекого зарубіжжя в I кварталі 2014 року зріс порівняно з аналогічним періодом минулого року на 40% - до 13,1 млрд доларів.

У II кварталі тренд зберігся, але пом'якшав: громадяни перевели в далеке зарубіжжя 10 млрд доларів (+16%). Особливої популярності набув швейцарський напрямок. Такі дані - одразу за I і II квартали з розбивкою по країнах - на цьому тижні підготував Центробанк.

Експерти кажуть, що підлаштовувалися під політико-фінансову кон'юнктуру в основному заможні клієнти.

Найвагомішим в абсолютному вираженні був стрибок переказів до Швейцарії - в I кварталі 2014 року сюди було перераховано 3,3 млрд доларів проти 1 млрд в січні-березні 2013-го. Швейцарія не входить до Євросоюзу і формально не приєднувалася до антиросійських санкцій.

У січні-березні обсяг переказів росіян в США виріс майже вдвічі: якщо в I кварталі 2013 року громадяни перевели в Штати 578 млн доларів, то в I кварталі 2014 року - вже 1,1 млрд доларів (це майже половина того, що перевели за весь минулий рік, 2,8 млрд доларів).

До Великобританії за перші три місяці цього року громадяни перевели 867 млн доларів (+62%), до Австрії - 688 млн доларів (+226%), Німеччини - 651 млн доларів (+24%). До Китаю росіяни перерахували в I кварталі 542 млн доларів (+20%). При цьому перекази громадян до країн СНД скоротилися на 5%, до 3,6 млрд доларів.

На думку російських експертів, на поведінку росіян вплинули два фактори. Перший - зростання недовіри до банківської системи через банківську мікрокризу (у 2013 році ліцензії втратили 29 банків, в 2014-му - вже 55, зачистка почалася восени минулого року) і бажання перевести гроші до розвинених країн і "тихих гаваней". Другий фактор - почалося загострення російсько-українського конфлікту, який призвів до обвалу рубля (так, рубль з початку року втратив у ціні понад 10%) і санкцій.

Нагадаємо, Євросоюз схвалив нові санкції проти Росії за її агресію проти України, проте поки відклав їх введення. Рішення відтермінувати нові обмежувальні заходи було прийнято через позицію деяких країн, зокрема, Фінляндії та Італії. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі