Про це сьогодні пише польське видання Gazeta Wyborcza, зауважуючи, що аж 70% опитаних розповіли про свої страхи, пов'язані зі зростанням цін і рівня інфляції. Трохи менше, 66%, поскаржилися на низькі зарплати і збідніння суспільства. А на третьому місці серед головних страхів росіян опинилося безробіття. Його бояться аж 41% опитаних.
При цьому експерти зауважують, що занепокоєння росіян зростає. Приміром, в 2013 році значно менше опитаних висловлювали страх перед зростанням цін і інфляцією (відповідно 59% і 60%). У свою чергу, в 2014 році росіяни називали найбільшим своїм страхом зростання безробіття.
"Реальне зменшення доходів суспільства на тлі зростання цін, погіршення якості життя, зростання безробіття впливає на загальний настрій, який панує серед росіян", - пояснив голова центру Romir Андрій Мілехін.
При цьому він вважає, що нинішні економічні проблеми і невпевненість росіян у майбутньому спричинені саме російською націоналістичною політикою. Тож Москві час переглянути свої політичні і економічні стратегії.
Дослідження було проведене в липні. В ньому взяли участь 1,5 тисяч людей від 18 років. Анкетування було проведене у всіх регіонах Росії.
Нещодавно експерти повідомили про падіння економіки Росії нижче дна. У доповіді особливо наголошується на скороченні роздрібного товарообігу, який за січень-червень 2016 року скоротився на 3,1%. Щодо середнього рівня 2014 року, товарообіг в роздробі впав на 15%, наблизившись до рівнів 2008 року.
Нагадаємо, що про "дно кризи" російські чиновники говорили в середині 2015 року, а в кінці року президент РФ Володимир Путін почав вживати новий вираз – "пік кризи", про досягнення якого він неодноразово інформував мешканців Росії.