Росія збирається заробити в Ірані 21 мільярд доларів – FT

Поділитися
Росія збирається заробити в Ірані 21 мільярд доларів – FT Россия собирается заработать в Иране 21 миллиард долларов. Иллюстрация © РИА Новости
Москва хоче продати Тегерану сотню літаків "Су" міжрегіонального класу.

Росія за допомогою угод на експорт російської продукції сподівається зміцнити свої відносини з 3, які стають дедалі більше дружніми. Зокрема, йдеться про угоди на суму понад 21 мільярд доларів.

Про це на сторінках Financial Times пише Пеггі Холлінгер. Автор зауважує, що Росія відправила в Тегеран одну з найбільших своїх торговельних делегацій. Зокрема, в її складі новий президент компанії "Гражданские самолеты Сухого" Ілля Тарасенко. Він підтвердив, що його компанія веде переговори про продаж Ірану 100 пасажирських літаків "Су" регіонального класу.

"Ми ведемо переговори і готові доставити замовлення, щойно санкцій будуть скасовані", - сказав Тарасенко, нагадавши, що санкції проти Ірану будуть зняті впродовж найближчих місяців.

Наприкінці грудня в Тегеран також вирушить делегація на чолі з міністром промисловості і зовнішньої торгівлі РФ Денисом Мантуровим. До неї увійдуть представники військових, енергетичних підприємств, зокрема "Газпрому", а також компанії "Российские вертолеты" і "Объединенная авиастроительная компания".

Тим часом, стало відомо, що Володимир Путін дозволив компаніям Росії продавати Ірану ядерні технології і обладнання. Згідно з розпорядженням Путіна, російські компанії тепер можуть експортувати в Іран обладнання, а також надавати фінансову і технічну допомогу у трьох напрямках. Зокрема, вони можуть брати участь у переобладнанні заводу зі збагачення урану "Фордо", підтримувати експорт іранського збагаченого урану в обмін на ядерне паливо, а також допомогти модернізувати важководний ядерний реактор в місті Ерак.

Також сьогодні стало відомо, що Росія почала процес поставок ракет С-300 Ірану, згідно з контрактом, який тривалий час був замороженим.

Угоду на постачання Москвою системи С-300 було підписано у 2007 році, але після введення заборони ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь у 2010 практичну реалізацію договору було зупинено. У 2015 році президент РФ видав указ, яким дозволив передати ракети С-300 Ірану. Такі дії викликали критику з боку Ізраїлю. Експерти прогнозують, що ракети С-300 на озброєнні ЗС Ірану можуть призвести до порушення балансу сил на Близькому Сході.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі