3.
"За результатами експертизи за останній тиждень оформлено 28 експертних висновків про невідповідність поданих зразків продукції заявленим вимогам", - сказав він.
За його словами, серед 28 забракованих алкогольних виробів - продукція грузинських компаній "Імеді-96", "Шухман Wines Georgia", "Брати Асканелі", "Ахалшені-2005" тощо.
"Усе це змусило нас знову засумніватися у бажанні грузинської сторони вибудовувати довгострокові стабільні і цивілізовані відносини, змістовною основою яких може бути лише стабільна якість продукції - виноробних виробів, що постачається на російський ринок", - повідомив він.
"Така значна кількість негативних висновків, причому, на реєстрацію видів продукції, яка повинна бути еталонною, свідчить про те, що не всі виробники вина Грузії винесли уроки з багаторічної ситуації, яка у нас була. Це дає нам всі підстави для можливого перегляду нашого ставлення до намірів грузинської сторони налагодити ділові партнерські відносини", - сказав він.
Онищенко заявив, що з літа цього року до РФ із Грузії надійшло 1739 партій алкогольної продукції від 22 виробників загальним обсягом понад 6 млн літрів.
"Сформувався основний пул виробників, який, за нашими оцінками, буде визначати найближчим часом кон'юнктуру і палітру виробів, що подаються на російський ринок", - сказав він.
Він заявив, що на тлі зростання кількості забракованих видів грузинської продукції, "абсолютно по-іншому виглядає ситуація з державою Абхазія". "Абхазія протягом всіх останніх років постачає на російський ринок продукцію, яка не викликає серйозних претензій до якості", - сказав голова Росспоживнагляду.
За його даними, у 2013 році з Абхазії надійшло 715 партій алкогольної продукції загальним обсягом понад 8,5 млн літрів.
Росія ввела заборону на постачання вина і мінеральної води з 3 у 2006 році через претензії до якості. На початку лютого поточного року Росія і Грузія погодили механізм допуску грузинської продукції на ринок Росії. Він передбачає виїзд експертів Росспоживнагляду до Грузії і держреєстрацію у РФ грузинської продукції для початку постачань.
До Грузії виїжджали три інспекції Росспоживнагляду. Постачання грузинського вина та мінеральної води до Росії було відновлено з червня.
Зазначимо, що у Росспоживнагляду були претензії до якості українських сирів і продукції кондитерської компанії - Roshen. Також Росію не влаштувала якість литовської молочної продукції і молдавського вина. !zn
Читайте також:
Росія призупинила ввезення молочної продукції з Литви
Україна виконала умови Росспоживнагляду для відновлення постачань Roshen і чекає на відповідь