Росія може відмовитися від співпраці з Україною в авіабудуванні

Поділитися
Росія може відмовитися від співпраці з Україною в авіабудуванні © topwar.ru
Між Росією і Україною виникли труднощі в питанні модернізації агрегатів літака Ан-124 "Руслан". Москва заявила, що не чекатиме більше і скористається світовим досвідом розв'язання подібних ситуацій.

Росія найближчим часом може ухвалити рішення щодо продовження співпраці з Україною в межах спільних проектів в авіабудуванні, таких як Ан-124 "Руслан" і Ан-70, заявив віце-прем'єр Дмитро Рогозін.

"У проекті Ан-124 "Руслан" проблема полягає в тому, що українська сторона дуже туго йде на угоду з передачі нам згоди на модернізацію окремих агрегатів цього літака. Але ми чекати більше не будемо і скористаємося світовим досвідом", - сказав Рогозін.

За словами віце-прем'єра, якщо Україна не прийме рішення зараз, то потім ми просто змушені будемо локалізувати у себе все виробництво". "І відмовимося від їхніх послуг повністю. З ким вони будуть працювати? З китайцями? Китайцям продавати? Китай теж в цьому плані далеко просунувся. Навіщо Україна? Я щиро переживаю за долю нашої промислової кооперації з Україною", - додав Рогозін.

Він зазначив, що за проектом Ан-70 відбувається схожа ситуація. Крім того, підкреслив заступник голови уряду, Ан-70 за своїми технічними характеристиками майже прямий конкурент російського Іл-476. "Задам питання: навіщо нам багатоманітність та до того ж з половинчатими серіями? Чи потрібно нам виробляти на власному підприємстві, припустимо, 50 Іл-476 і 50 Ан-70? Ми зацікавлені у великих серіях, в серйозному завантаженні наших підприємств та їхній спеціалізації, щоб кожен завод не перетворювався на натуральне господарство", - заявив віце-прем'єр.

Рогозін зазначив, що "нести такі великі накладні витрати за нашої невисокої продуктивності праці неможливо". "Тому рішення треба приймати. Його буде прийнято, я думаю, найближчим часом. Я переконаний прихильник необхідності розміщення всього критично важливого виробництва на нашій власній території. Ми не маємо права залежати від кого б то не було", - сказав він, пише Коммерсант.

Нагадаємо: 17 липня Росія і Україна домовилися про створення спільного підприємства з виробництва літака Ан-124 "Руслан".

Ан-124 є найбільшим серійним транспортним літаком у світі, не має аналогів за максимальної вантажопідйомності. !zn

Читайте також:

Серійне виробництво Ан-70 почнеться через два-три роки

Україна готує серійне виробництво модернізованого "Руслана"

Модернізувати Ан-158 Україні допоможуть турки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі