Росія хоче співпрацювати з сусідкою України для реалізації проекту "Північний потік-2"

Поділитися
Росія хоче співпрацювати з сусідкою України для реалізації проекту © 24 канал
Братислава і Москва шукають можливості для використання словацької інфраструктури у разі реалізації проекту "Північний потік-2".

Уряд Росії не відмовлявся від продовження договору на транзит газу з Україною, однак, за словами прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, таке співробітництво повинно бути взаємовигідним. Москва обговорює зі Словаччиною варіанти співпраці для реалізації проекту газопроводу "Північний потік-2".

"Кожна держава має дотримуватися свох економічних інтересів, і ми розуміємо заклопотаність Словаччини з приводу того, що буде відбуватися з транзитними доходами у разі зникнення відповідного транзитного сполучення та поставок з Росії в Європу через Україну", - сказав Медведєв на прес-конференції за підсумками переговорів зі своїм словацьким колегою Петером Пеллегріні в середу в Москві.

Він додав, що на переговорах ще раз підтвердив необхідність пошуку пунктів співробітництва з приводу підключення Словаччини до "Північного потоку 2" і "Турецькому потоку".

"Нам потрібно знайти стикування і взаємовигідні пункти співробітництва з приводу підключення Словаччини до газопроводу Nord Stream, як, власне, до "Турецького потоку", - сказав Медведєв.

Пеллегріні заявив, що Братислава і Москва шукають можливості для використання словацької інфраструктури у разі реалізації проекту "Північний потік-2", а також при поставках газу "Турецькому потоку".

"Позиція Словаччини щодо Nord Stream 2 має свою рацію. Спочатку цей проект може змінити існуючі поставки газу з Росії в Європу. Але про це, природно, ми відкрито заявляли і говорили", - сказав прем'єр Словаччини. "Ми шукаємо можливості, як використовувати існуючу словацьку інфраструктуру і включити її в транзит газу, та у разі роботи Nord Stream 2. Також Словацька Республіка шукає можливості, щоб наша транзитна інфраструктура могла бути включена в постачання газу, які будуть в майбутньому і підуть через нашу територію з "Турецького потоку".

Раніше, 21 травня, міністр енергетики США Рік Перрі за підсумками зустрічі з Зеленським анонсував санкції США проти "Північного потоку-2" і заявив про розробку в Конгресі відповідного законопроекту.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі