Російські олігархи хочуть добровільно віддати Україні значну частину своїх статків в обмін на скасування санкцій

Поділитися
Ініціатива виходить від самих олігархів.

Міністр фінансів Канади Христя Фріланд каже, що російські олігархи, які потрапили під санкції, хочуть добровільно пожертвувати значну частину своїх статків на відновлення України, в обмін на скасування санкцій. Таку пропозицію Фріланд яку озвучила на зустрічі «Великої сімки», повідомляє німецьке видання Handelsblatt.

"Така угода може запропонувати певні переваги для всіх сторін: Київ отримує мільярди, Захід рятує себе від дебатів про експропріацію, а російські підприємці повертають своє розкішне життя", - пише видання .

За словами Христі Фріланд, ініціатива виходить від самих олігархів.

"Міністр фінансів Канади Христя Фріланд розповіла своїм шістьом колегам по міністерству, що отримує дзвінки від російських олігархів, які були в санкційних списках Заходу і були дуже незадоволені цим", - йдеться в матеріалі.

Зазначається, що причиною такої ініціативи російських багатіїв є не лише незручності обмежень на поїздки й заморожування активів.

"Олігархи також критично ставляться до агресивної війни Росії проти України, але не можуть дистанціюватися від вторгнення через загрозу репресій з боку Кремля", - зазначає видання.

Нагадаємо, проблема конфіскації статків російських багатіїв викликає певний скепсис на Заході через необхідність порушити право приватної власності.

Так, минулого тижня міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер закликав відмовитися від конфіскації активів російських олігархів.

"Країни, засновані на верховенстві закону, гарантують приватну власність", - сказав він. За його словами, перешкоди для конфіскації дуже важко подолати.

Раніше Швейцарія розморозила $3,4 млрд російських активів.

"Ми не можемо заморозити кошти, якщо у нас немає достатніх підстав", - сказав журналістам високопосадовець Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який курирує санкції, Ервін Боллінджер.

Натомість, Україна розробляє механізм конфіскації заморожених російських активів на свою користь, який дозволить за 9-12 місяців отримати результат.

"Головна проблема полягає в тому, що немає такого суду, який би міг швидко ухвалити такі рішення, дати законні підстави для таких дій. Тому ми маємо розробити новий механізм", – повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.він під час дискусії у Давосі на Світовому економічному форумі у вівторок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі