Швейцарія розблокувала $3,4 млрд російських активів, як раніше були "заморожені" в рамках санкцій проти РФ. Про це повідомляє Reuters.
"Ми не можемо заморозити кошти, якщо у нас немає достатніх підстав", - сказав журналістам високопоставлений чиновник Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який курирує санкції, Эрвин Боллинджер.
За даними журналістів Reuters, йдеться про $3,4 млрд. Це близько третини від усіх заморожених активів. І наразі заблокованими залишаються $6,33 млрд
США вже звинуватили Швейцарію в "оберіганні" російських активів.
Зокрема, американська Гельсінська комісія, яка фінансується урядом та займається питаннями безпеки, співпраці та прав людини в Європі, на початку травня назвала Швейцарію "провідним співучасником російського диктатора Владіміра Путіна та його поплічників", які, за словами комісії, використали "швейцарські закони про таємницю, щоб приховувати та захищати доходи від своїх злочинів".
За оцінками швейцарського банківського лобі, у швейцарських банках зберігається до 213 мільярдів доларів США російського капіталу.
Уряд Швейцарії відкинув ці звинувачення "найрішучішим чином". А президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс зажадав від уряду США "негайно виправити це враження, що вводить в оману".
Нагадаємо, у березні 2022 року Швейцарія здійснила майже безпрецедентний для себе крок, і вирішила на якийсь час відмовитися від нейтралітету, заморозивши російські активи, які включали низку об'єктів нерухомості. При цьому країна заявила, що продовжує працювати над пошуком російських активів.
Проте вже у квітні позиція Швейцарії почала слабнути. Зокрема, країна заборонила Німеччині реекспорт своїх боєприпасів в Україну.
З іншого боку, в Європейському Союзі визнають, що обсяг злочинних доходів у ЄС становить не менше 139 мільярдів євро, але з цієї суми вдається конфіскувати лише один відсоток.
Тому, у ЄС планують полегшити конфіскацію майна, здобутого злочинним шляхом. Так, законопроєкт, який запропонує Єврокомісія найближчим часом, має на меті дозволити вилучати злочинно нажиті кошти без обвинувального вироку суду. Нові заходи планується поширити також на російських та білоруських олігархів та політиків, пов'язаних із війною Росії в Україні.