Російська влада схиляється до думки, що заморожені на Заході резерви майже втрачені – Reuters

Поділитися
Резерви збираються використати для відновлення України

Представники російської влади у приватному порядку схиляються до думки, що заморожені Заходом резерви центрального банку РФ (не менше 300 млрд доларів) майже втрачені, але Москва рішуче налаштована оскаржити це в суді, кажуть джерела Reuters, знайомі з думкою уряду і центробанку.

«В глибині душі всі вже попрощалися з резервами. Безумовно, це буде [юридичний процес]. Це свого роду ритуал. Ми не відступимо, ми будемо боротися», – сказав один зі співрозмовників агентства.

Друге джерело повідомило, що Росія «попрощалася» із замороженими активами, будучи впевненою, що європейські столиці піддадуться тиску США. Третє джерело погодилося, що Росія навряд чи зможе запобігти конфіскації, але погрожуватиме відплатою, наприклад, конфіскацією західних активів, що опинилися в Росії, і розривом дипломатичних відносин з державами.

Інше джерело, знайоме з російською позицією, повідомило, що будь-який судовий процес, швидше за все, триватиме кілька років. Поки не зрозуміло, в якій юрисдикції Росія може розглядати свою справу.

Більша частина заморожених резервів Росії зберігається в готівці та суверенних облігаціях Франції, Німеччини, Великобританії, Австрії та Канади.

Нагадаємо, що тема конфіскації заморожених активів РФ інтенсифікувалася в останні місяці. Наприкінці грудня The New York Times повідомила, що адміністрація президента США Джо Байдена розпочала термінові переговори з союзниками, щоб до 24 лютого 2024 року (початок третього року російського повномасштабного вторгнення в Україну) розробити стратегію використання цих коштів.

Під час Давоського форуму заступник голови Офісу президента України Ростислав Шурма натякнув, що Захід активізувався через те, що потрібно вирішувати питання закриття бюджетного дефіциту України, який через війну лише зростатиме. 

Україна обурюється на неквапливість західних країн у процесі конфіскації російських активів, але чи може вона дати їм майстер-клас, як це зробити? Тетяна Хутор у статті «Конфіскація російських активів в Україні. Що (не)зроблено за 2023 рік» аналізує на ZN.UA наші минулорічні здобутки і провали в процесі конфіскації російських активів.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі