Росія та Білорусь не зможуть продавати в ЄС своє зерно та іншу аграрну продукцію

Поділитися
Росія та Білорусь не зможуть продавати в ЄС своє зерно та іншу аграрну продукцію © Getty Images
Європейські органи влади затвердили нові тарифи на імпорт зернових із РФ та Білорусі.

Європейська комісія затвердила пропозицію підвищити тарифи на імпорт зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з Росії та Білорусі, пише "Інтерфакс-Україна". Таке рішення ухвалили у п'ятницю в Брюсселі, зараз його розглядає Рада, де потрібна підтримка кваліфікованої більшості, повідомляє прес-служба ЄК.

"Європейська комісія сьогодні пропонує підвищити тарифи на імпорт в ЄС зернових, олійних культур та продуктів їх переробки ("зернових продуктів") з Росії та Білорусі, включаючи пшеницю, кукурудзу та соняшниковий шрот. Ці тарифи, хоч і досить високі, щоб на практиці придушити такий імпорт до ЄС не вплинуть на експорт до третіх країн", - сказано в прес-релізі.

В ЄК зазначили, що ці заходи спрямовані на досягнення кількох цілей. Зокрема, щоб запобігти дестабілізації ринку ЄС за допомогою будь-якого "майбутнього значного перенаправлення російської зернової продукції на ринок ЄС".

"Фермерська спільнота ЄС, зокрема, висловила стурбованість з приводу цього ризику: роль Росії як провідного світового експортера зерна у поєднанні з її готовністю використовувати експорт продовольства як геополітичний інструмент показує, що воно високе", - деталізується в прес-релізі.

Крім того, ці заходи спрямовані на боротьбу з російським експортом незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, частину якого було незаконно експортовано на ринок ЄС, навмисно позначеного як "російське".

"Пропоновані сьогодні тарифи гарантують, що цей незаконний метод експорту більше не буде прибутковим", - пояснили в ЄК.

Запропоновані заходи також завадять Росії використовувати доходи від експорту до ЄС – як російських, так і незаконно привласнених українських зернових продуктів – для фінансування своєї агресивної війни проти України.

"Оскільки 2023 року Росія експортувала в ЄС такої продукції на суму близько 1,3 мільярда євро, це мито ЄС позбавлять ще одного важливого джерела прибутку для російської економіки і, як наслідок, російської військової машини", - переконані в Єврокомісії.

Підвищені тарифи також поширюватимуться на Білорусь з огляду на тісні політичні та економічні зв'язки цієї країни з Росією.

Більше того, включивши Білорусь до нових заходів, ЄС не дозволить Росії використовувати Білорусь для обходу нових тарифів та спрямування своїх товарів на ринок ЄС.

У ЄК уточнили, що транзит зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з Росії та Білорусі до третіх країн сьогоднішня пропозиція не торкається.

"Це показує, що Європейський Союз, як і раніше, повністю відданий справі забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі, особливо коли йдеться про країни, що розвиваються", - наголошується в повідомленні.

Раніше тариф залежно від продукту змінювався від 0% до 6%. Таким чином, підвищення становитиме від 45% до 50%.

"Нові тарифи будуть досить високими, щоб перешкоджати нинішньому імпорту. Залежно від конкретного продукту вони збільшаться або до 95 євро за тонну, або до адвалорного мита у розмірі 50%. Крім того, Росія та Білорусь більше не матимуть доступу до жодної. із квот ЄС на зерно, передбачених СОТ, які передбачають вигідніший тарифний режим для деяких продуктів", - деталізують у Єврокомісії.

У 2023 році Росія експортувала до ЄС 4,2 млн тонн зернових, олійних культур та продуктів їх переробки на суму 1,3 млрд євро. Білорусь експортує до ЄС обмежену кількість зернових, олійних культур та продуктів їх переробки у 2023 році – 610 тис. тонн на суму 246 млн євро.

З урахуванням усіх торгових партнерів, у 2023 році ЄС імпортував 37,2 млн тонн зернових та 39,1 млн тонн олійних продуктів порівняно з 21,7 млн тонн та 39,6 млн тонн відповідно у 2021 році. Ціни ЄС на ці продукти значно і поступово знижувалися з другого півріччя. У 2022 році ціни досягли рекордного рівня внаслідок продовольчої кризи, спричиненої агресією Росії проти України.

Після ухвалення рішення Європейською Радою тарифи будуть застосовані негайно.

Раніше ми писали, що Європейський Союз має намір запропонувати обмежувальні мита на імпорт деяких російських сільськогосподарських продуктів уже 22 березня. Введення мит може майже повністю зупинити торгівлю певними товарами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі