Росія саботує перевірку суден в рамках «Зернової ініціативи»

Поділитися
Росія саботує перевірку суден в рамках «Зернової ініціативи» © Олександр Кубраков/Twitter
Середня швидкість перевірок - 2,5 судна на день.

Показник заходу нових суден під завантаження в рамках програми «Зернова ініціатива» знижується: минулого тижня порти Великої Одеси прийняли лише16 суден, позаминулого – 25. Про це повідомили у міністерстві інфраструктури.

У відомстві пояснюють, що така тенденція до зниження  обумовлена діями Росії в інспекційній зоні в Босфорі: вже третій місяць поспіль росіяни цілеспрямовано саботують проведення інспекцій під різними необґрунтованими, а іноді абсурдними приводами.

Через це на інспекцію Спільного координаційного центру станом на 12 лютого чекають 145 суден, з яких 122  прямують до українських портів за агропродукцією.

Середня кількість інспекцій вхідного флоту становить лише 2,5 судна на добу.

Як повідомили в Мінінфраструктури, наразі в портах Великої Одеси перебувають 18 суден. На них завантажують 584,5 тисячі тонн українського продовольства. За минулий тиждень 25 суден експортували 1,1 мільйона тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Зокрема, 54 тисячі тонн пшениці відправлено до Шрі-Ланки, 57 тисяч тонн – до Бангладешу, а 90 тисяч тонн очікують Кенія, Туніс та Єгипет.

Аби збільшити обсяги експорту в умовах саботажу РФ, збільшено тоннажність суден, які беруть участь в Ініціативі. Зокрема, для зернових – з 20 тисяч тонн до 25 тисяч тонн, а для олії — з 6 тисяч тонн до 10 тисяч тонн.

Як повідомлялось, Україна у січні експортувала на чверть менше агропродукції, ніж у грудні.

Чорноморська зернова ініціатива була започаткована Україною, Туреччиною, РФ та ООН 22 липня з метою відновлення експорту зерна з України, продуктів харчування та добрив, включаючи аміак, через безпечний морський гуманітарний коридор. Перший корабель з українським продовольством в межах Ініціативи вийшов з порту Одеси 1 серпня.

Скільки людей у світі годує Україна, чим годує, наскільки зацікавлений світ у відновленні експорту з України? А також хто від кого залежить – світ від України чи навпаки? Читайте про це у матеріалі Лариси Гук та Сергія Следзя«У гонці за призове місце у забезпеченні миру продовольством чи не забуде Україна нагодувати своїх громадян…».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі