Тим часом на ТЕКовських комітетських слуханнях 23 вересня, ініційованих депутатом Ольгою Бєльковою, новий глава "Укрнафти" Марк Роллінз розповів про свій досвід роботи над і в умовах УРП.
За словами Роллінза, він має великий досвід роботи над угодами про розподіл продукції (УРП) у багатьох країнах, включаючи колишні складові СРСР, а нині незалежні держави.
І, отримавши офіційні повноваження глави найбільшої нафтовидобувної компанії України (як він сподівається, що це станеться в наступний понеділок), він має намір запропонувати парламенту і уряду масу законопроектів і поправок до чинного законодавства, щоб, використовуючи свій досвід, привнести конструктивні ідеї та пропозиції щодо УРП і не тільки.
Очевидно, перш за все мова піде про напівдержавній "Укрнафті", яка заборгувала Держбюджету вже понад 9,5 млрд грн. Не рахуючи неодержаних державою досі дивідендів від "Укрнафти".
На думку поки ще офіційно не призначеного голови "Укрнафти', в нафтогазову галузь залучити інвестиції можливо. Але в даний час зробити це складно через високі ризики, пов'язані, в тому числі з військовою агресією проти України, нестабільністю гривні та іншими важливими аспектами роботи паливно-енергетичного комплексу.
Але намагатися це робити необхідно. Правда, як це робити ефективно, Марк Роллінз докладно поки не розповів. Мабуть, має намір розповісти це парламенту і уряду. Зрозуміло, якщо є про що.
Як зазначила в інтерв'ю DT.UA ініціатор комітетських слухань, організованих у форматі круглого столу, Ольга Бєлькова, " УРП - один з найбільш перспективних механізмів залучення коштів як для великих, так і для "малих" - регіональних проектів. Треба тільки навчитися розумно ним користуватися".
10 вересня тижневик "Дзеркало тижня. Україна" і компанія "Ньюфолк" провели круглий стіл на тему "Чи буде Україна з власним газом: видобуток, податки й інвестиції"
У ході нього Бєлькова заявила, що для стабільної роботи й розвитку галузі слід прийняти низку законів і підзаконних актів, покликаних забезпечити прозорість і рівність усіх учасників ринку, що стане запорукою для залучення інвестицій. На її думку, стратегія розвитку галузі має базуватися на відкритості роботи компаній і ринку газу.
Передусім прозорість роботи газової галузі, на думку депутата, допоможе уникнути спекуляцій у питаннях справедливого ціноутворення та усіляких популістських заявах політиків.
Детальніше читайте у статті "Звідки візьметься газ" Алли Єрьоменко і Геннадія Кобаля у статті для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".