Робота неповний день: у податковій нагадали про пільги

Поділитися
Робота неповний день: у податковій нагадали про пільги © Андрій Товстиженка,ZN.UA
Що дає право на податкову соціальну пільгу.

Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову пільгу. Про це йдеться на сайті Державної податкової служби.

Зазначається, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2023 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 3760 грн (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 2684 грн х 1,4), у 2022 році — 3470 грн (2481,00 грн х 1,4), у 2021 році — 3180 грн (2270,00 грн х 1,4).

Це означає, що фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

При цьому, як зазначають юристи, визначення податкової соціальної пільги в законодавстві відсутнє.

Виходячи зі змісту пункту 169.1 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга – сума, на яку платник податку на доходи фізичних осіб, має право зменшити свій загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати від одного роботодавця.

Нагадаємо, відключення світла значно ускладнюють роботу підприємців та компаній. Блекаут та розмір зарплати: експерт пояснив, чи пов’язані вони.

До речі, десять років тому профспілки вимагали скоротити робочий тиждень в Україні до 35 годин, зі збереженням заробітної плати. На їхню думку, це змушувало би працедавців набирати нових працівників, скорочуючи таким чином безробіття.

З початку повномасштабної війни кількість офіційно працевлаштованих українців зменшилася на 1,3 млн осіб, кількість працівників із зарплатою менше мінімальної збільшилася понад удвічі, але разом з тим є категорія працівників, у кого зарплати зросли у півтора раза.

23 березня 2022 року президент підписав Закон №2136-ІХ  «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Податковий експерт Дар’я Тодорова у матеріалі "Трудові відносини на час війни" розповіла про основні зміни до законодавства, про які треба знати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі