Рішення про необхідність запросити Лівію і Нігерію на технічний комітет ОПЕК+ буде прийнято протягом двох тижнів, повідомив журналістам глава Міненерго РФ Олександр Новак.
"Ми тільки що обговорювали це з Баркиндо (генсекретар ОПЕК Мохаммед Баркиндо - ред.). За ці два тижні з ними поговорять і, можливо, запросять на технічний комітет. Не на міністерську зустріч, а на технічний комітет, який буде в Санкт-Петербурзі", - сказав він.
Повідомлялося, що Лівія і Нігерія були звільнені від участі в угоді про скорочення видобутку і за останній час наростили виробництво нафти до багаторічних максимумів. Багато інвесторів побоюються, що така ситуація нівелює зусилля інших країн по ребалансуванню ринку.
Ціни на нафту перейшли до зниження в ході торгів у понеділок, опустившись до мінімальних позначок за два тижні. Так, ціна вересневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:27 мск опустилася на 45 центів (0,96%) - до $ 46,26 за барель. Нафта WTI з поставкою в серпні на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на $ 0,43 (0,97%) - до $ 43,8 за барель. Зниження цін пов'язують із заявою про те, що міністри нафти Нігерії, Лівії запрошені на засідання міністерського комітету ОПЕК+.
Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК, з нарощуванням видобутку протягом одного-двох місяців.
Міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на 9 місяців.
Країни ОПЕК домовилася про скорочення видобутку нафти після року спорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.