Рішення апеляційної палати ВАКС у справі "Роттердам+" може стати остаточним — САП

Поділитися
Рішення апеляційної палати ВАКС у справі © Колаж ZN.UA
У законі не передбачено оскарження постанов про закриття справи у Верховному суді. 

Справа "Роттердам+" наближається до фінішної межі. Імовірна відмова Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у задоволенні апеляцій на ухвалу про закриття справи "Роттердам+" буде остаточним рішенням. Про це заявив старший групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України (САП) Денис Демків агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, чинним Кримінально-процесуальним кодексом не передбачено оскарження постанов про закриття справи до Верховного суду.

"Я глибоко переконаний, що 20 травня ухвалив абсолютно законне рішення про закриття цієї справи. Воно повністю підтверджується його матеріалами. І суд має відмовити в апеляційних скаргах феросплавних заводів та представників заявників", – сказав Демків.

Він зазначив, що Апеляційна палата ВАКС має всі підстави підтвердити це рішення і відмовити в апеляції Нікопольському та Запорізькому заводу феросплавів, а також представникам заявників екс-заступника генпрокурора Віктора Чумака та "Центру протидії корупції" (ЦПК), які й раніше брали участь у цій справі..

"На цьому можна буде ставити крапку. У касаційному порядку вона вже не оскаржується", – наголосив прокурор.

Також він додав, що "не знає правового механізму подальшого розслідування цього кримінального провадження", якщо все-таки постанову про його закриття буде скасовано.

Раніше повідомлялося, що позивачі у справі "Роттердам+" подали апеляцію на рішення судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої щодо закриття справи.

Нагадаємо, що у квітні 2016 року НКРЕКП розпочала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ГРЦ) на електроенергію. Порядок визначав ціну вугілля за формулою "ціна в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну". Згодом САП та НАБУ у 2019 році повідомили про підозру низці осіб, зокрема, екс-главу НКРЕКП Дмитра Вовка та співробітників групи "ДТЕК", звинувачуючи у завданні збитків споживачам та державі. Провадження у цій справі неодноразово зупинялося, воно закривалося та поновлювалося шляхом скасування процесуального рішення про закриття.

Як писало DT.UA, триває розгляд справи «Роттердам+» про заподіяння державі збитків від запровадження цієї формули, а також спроби її закрити з боку прокурора, що цю справу веде. Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про завдання державі збитків у 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилича «За яку команду грає прокуратура?».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі