Ринок металів: Китай готовий купувати російську мідь, незважаючи на війну та санкції, європейці готові відмовитися

Поділитися
Ринок металів: Китай готовий купувати російську мідь, незважаючи на війну та санкції, європейці готові відмовитися © depositphotos/scanrail
На ринку алюмінію ситуація менш прозора, тут важливо яку позицію займуть США.

За останні три тижні більше половини міді зі складів Лондонської біржі металів (LME), яка, переважно, російського походження, була замовлена на постачання до Китаю, повідомляє Bloomberg.

Світ торговців металом вже кілька тижнів охоплений суперечками про те, як чинити з російським металом. Декілька західних виробників активно закликали до обмеження російських поставок, тоді як група європейських споживачів алюмінію рішуче виступила проти будь-яких заборон.

Нещодавні замовлення на мідь — одна з кількох ознак того, що низка світових споживачів, як і раніше, із задоволенням купують російський метал, незважаючи на жодні санкції.

За останні три тижні трейдери запросили постачання понад 70 000 тонн міді зі складів LME. Більшість цієї міді призначена для споживачів у Китаї, де маржа зросла до найвищого рівня за останні роки. Один із трейдерів прямо сказав, що їх китайських клієнтів не хвилює, чи є мідь, яку вони купують, російською за походженням.

Раніше LME опублікувала дані, згідно з якими до 80% міді на її складах останніми місяцями було саме російського походження.

Тим не менш, той факт, що китайські споживачі все ще купують російську мідь, сам по собі навряд чи зможе вплинути на хід дискусії.

Інші покупці міді в Європі підтвердили своє бажання уникати закупівель у Росії: "Ми збираємося виконати всі наші зобов'язання щодо постачання металу наступного календарного року і далі без російських катодів", - заявив в інтерв'ю в Лондоні головний виконавчий директор Aurubis AG Роланд Харінгс. "У випадку з міддю Європі немає необхідності брати російський метал".

З іншого боку, група низка європейських споживачів алюмінію також виступає проти санкцій. Зокрема, німецька та італійська бізнес-асоціації поставили свої підписи під заявою, в якій попередили, що заборона чи будь-які санкції чи тарифи, введені їх урядами, є «безпосередньою та життєво важливою загрозою» для європейської алюмінієвої промисловості.

Зі свого боку США вивчають варіанти запровадження тарифів чи санкцій проти російського алюмінію, повідомило агентство Bloomberg раніше цього місяця, що може змусити LME діяти синхронно до невдоволення низки трейдерів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі