Попри санкції Росія продовжує отримувати великі гроші за продаж нафти — від 10 до 17 мільярдів щомісяця. Про це розповів радник керівника Офісу президента Владислав Власюк під час дискусійної панелі «Злочин і справедливість: як притягти до відповідальності агресора?», що відбулася в рамках спільного проєкту LB.ua і EFI Group «Нова країна».
«Різниця в заробітку від експорту сирої нафти за лютий була 10 мільярдів, за березень — 17, за квітень — 17. Тобто плюс 7 мільярдів, тому що вони знову пристосувалися до нафтових санкцій. І ми про це говоримо, нас чують, побачимо», — говорить Владислав Власюк.
Він нагадав, що Росія — найбільший у світі експортер ресурсів. Зростання ВВП в РФ становить 2-3 %, і це ще з огляду на хорошу світову кон'юнктуру цін на нафту, зазначає радник очільника Офісу президента.
«Санкцій багато. Безпрецедентно багато. Жодна країна в світі не мала стільки санкцій. Навіть Північна Корея, Іран, які десятиліттями живуть під санкціями, в тому числі під санкціями ООН, що відрізняє російську ситуацію», - стверджує Владислав Власюк.
І тут же говорить про те, що українській владі складно збільшити число прибічників України у розповсюдженні та посиленні санкційного тиску на РФ.
«І це, до речі, для нас непроста історія. Тому що щоразу, коли ми намагаємось розширювати санкційну коаліцію з 40+ країн або хоча б переконати Індію не купувати російську нафту, а Китай — менше постачати мікроелектроніку, вони кажуть: «Ваші санкції — односторонні». Не ООН, а односторонні. А те що Рада безпеки ООН ніколи не накладе на Росію санкції, вони тактовно замовчують. І те, що 40+ країн дотримуються санкційних обмежень, що робить їх, на мій погляд, достатньо багатосторонніми, так само тактовно замовчують», — говорить Владислав Власюк.
Раніше ми писали про те, що яхта колишнього народного депутата Віктора Медведчука Royal Romance перейшла під прапор України та набула статусу українського судна.