Світові ціни на нафту: які чинники впливають на ф'ючерси у квітні — Reuters

Поділитися
Світові ціни на нафту: які чинники впливають на ф'ючерси у квітні — Reuters © EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
Як ескалація конфлікту на Близькому Сході та зниження споживання у США впливають на котирування.  

Напередодні рішення Європейської комісії щодо санкцій проти нафтових танкерів так званого «тіньового флоту», що вивозять російську нафту вище за «цінову стелю» країн G7, ціни на нафту в четвер стабілізувалися після зниження 24 квітня, повідомляє Reuters. На котирування вплинули два важливі чинники - зниження попиту на паливо в США, які є найбільшим споживачем нафтопродуктів у світі, та збільшення ризиків конфлікту в ключовому регіоні видобутку на Близькому Сході.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 18 центів, або 0,2%, до 88,20 доларів за барель о 06:30 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США збільшились на 13 центів, або 0,2%, до 82,94 доларів за барель.

За інформацією Управління енергетичної інформації США (EIA), запаси бензину не зменшилися попри прогнози, проте запаси дистиляту зросли всупереч очікуванням, що відображає ознаки уповільнення попиту.

Падіння попиту на пальне відбувається на тлі ознак охолодження ділової активності в США в квітні. Федеральна резервна система США зважає на дані про інфляцію та зайнятість, коли приймає рішення про зниження процентної ставки, що негативно позначається на економічних настроях.

На ціну нафти рівня вище 90 доларів США (за барель) впливає геополітична напруженість. Крім геополітики, ціни в цьому кварталі залежатимуть від політекономії:

  • основні скорочення поставок виробників;
  • економічні дані з Китаю та єврозони;
  • літо у Північній півкулі, що впливає на обсяги споживання.

Про наміри ФРС можна буде довідатись більше після публікації даних про валовий внутрішній продукт США та споживчі витрати у березні, що станеться у четвер і п’ятницю.

Бойові дії в Газі між Ізраїлем і ХАМАС можуть активізуватися, якщо Ізраїль розпочне наступ на Рафах. Однак з минулого тижня  ознак прямого конфлікту між Ізраїлем та Іраном, який підтримує ХАМАС, не було.

За іншими даними EIA, запаси сирої нафти впали на 6,4 мільйона барелів (до 453,6 мільйона барелів) у порівнянні з очікуваннями, які висловлювалися під час опитування Reuters, щодо зростання запасів на 825 000 барелів.

ЄС почав роботу над підготовкою 14 пакету санкцій проти Росії. У ньому планують зменшити здатність РФ обходити запроваджені обмеження для отримання прибутку й товарів. Пакет мають ухвалити цієї весни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі