РФ, незважаючи на санкції, продовжує імпортувати західні мікросхеми для ракет – розслідування

Поділитися
РФ, незважаючи на санкції, продовжує імпортувати західні мікросхеми для ракет – розслідування © Інформатор
Більшість західної електроніки відправляється до Росії через Китай та Гонконг.

З початку 2023 року російські компанії, незважаючи на санкції, закупили мікрочіпи західних компаній на суму понад $502 млн, повідомляє «Вёрстка» з посиланням на закриті митні дані.

Оборонна промисловість РФ критично залежить від зарубіжних мікрочіпів та мікропроцесорів. Наприклад, процесор Intel, чіпи Xilinx та Texas Instruments, трансівер Analog Devices Inc. входять до складу крилатої стратегічної ракети Х-101, яку виробляє МКБ «Райдуга», що входить до корпорації «Тактичне ракетне озброєння».

За шість місяців росіяни розмитнили компоненти американських Analog Devices Inc. на суму понад $98 млн, Xilinx - понад $75 млн, Microchip Technology - понад $42 млн, Texas Instruments - не менше $38 млн, а також Infineon, найбільшого у Німеччині виробника напівпровідників - на понад $28 млн.

Чіпи компанії Marvell заїхали до Росії на суму понад $11 млн, продукція Cypress Semiconductor – на $3,8 млн, Atmel – $2,7 млн.

Продукція американських Intel і AMD, у тому числі мікропроцесори, надійшла до Росії на суму понад $169 млн і $35 млн відповідно.

Більшість західної електроніки відправляється до Росії через Китай та Гонконг. Найбільші відправники компонентів Intel – гонконгські компанії Time art international limited (відправила на майже $40 млн), Union Tech Inc. Limited ($17 млн) та Dexp International Limited ($15 млн).

Закуповують чіпи в обхід санкцій сотні російських компаній. З 25 найбільших імпортерів, встановлених журналістами, 11 – прямі постачальники підприємств військово-промислового комплексу.

Зокрема, двом найбільшим постачальникам Ростеха - компаніям «ВМК» и «Тесткомплект», які імпортують мікрочіпи Analog Devices Inc., санкції США не завадили ввезти з початку року компоненти на суму майже $20 млн.

Раніше повідомлялося, що США та їхні союзники все більше обмежують можливості Китаю імпортувати ключові технології, особливо передові напівпровідники та обладнання для їхнього виробництва. Японія ввела контроль над 23 видами мікросхем, які її компанії можуть експортувати до Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі