За минулий рік сумарний капітал усіх фігурантів рейтингу українських багатіїв зменшився до 54 мільярдів доларів. Основна причина - друга хвиля кризи. Тим не менше, у Топ-100 з'явилися і нові особи.
Деяким з новачків списку найбагатших українців, наприклад, Нестору Шуфричу, донедавна вдавалося залишатися в тіні і не асоціюватися з підконтрольними підприємствами. У числі інших знакових новачків - Олександр Янукович, старший син президента, Аліна Айвазова, колишня дружина Леоніда Черновецького, і екс-міністр Микола Рудьковський.
За минулий рік сумарний капітал усіх фігурантів рейтингу зменшився на 2 мільярди доларів - до 54 мільярдів доларів.
Основна причина - друга хвиля кризи на фондовому ринку, у результаті якої інвестори зробили глобальну переоцінку цілої низки галузей, насамперед сировинних і орієнтованих на експорт.
Динаміка фондових ринків призвела до погіршення позицій багатьох сталевих і нафтогазових магнатів з глобального списку мільярдерів. Криза в Європі вибила з перегонів багатьох банкірів, у тому числі українських. Впали котирування акцій вітчизняних аграріїв. Так зі списку мільярдерів випав Олег Бахматюк. Його місце у рейтингу зайняв Петро Порошенко, який вперше увійшов до списку глобальних мільярдерів.
Forbes оцінює статок найбагатших людей світу за спеціально розробленою методикою, яка застосовується журналом вже кілька десятиліть. Статок бізнесмена оцінюється як вартість належних йому активів: акцій компаній, земельних ділянок, нерухомості, предметів розкоші.
Вперше список найбагатших людей був опублікований журналом Forbes у США у 1982 році. У список увійшли 400 найбагатших людей Америки. !zn