Державні нафтопереробні підприємства Китаю продовжують виконувати діючі російські нафтові контракти, але уникають нових. Про це повідомляє Reuters із посиланням на 6 власних джерел.
У виданні зазначили, що, незважаючи на знижки, компанії прислухаються до закликів Пекіну бути обережними, адже Захід посилює санкції проти Росії через напад на Україну.
Зокрема, Sinopec, найбільший нафтопереробник Азії, CNOOC, PetroChina й Sinochem поки не закуповують нові вантажі російської нафти для поставок у травні.
За інформацією Reuters, китайські державні фірми не хочуть, щоб їх діяльність, зокрема покупки додаткових обсягів нафти, розглядали як відкриту підтримку Москви.
“Державні підприємства обережні, оскільки їхні дії можуть розцінити як дії китайського уряду. Жодне з них не хоче бути виділеним як покупець російської нафти”, - заявило джерело.
Джерела очікують, що китайські держкомпанії будуть надалі виконувати свої довгострокові та існуючі контракти на російську нафту, але уникатимуть нових спотових угод.
Крім цього, Reuters стало відомо, що Unipec, торговий підрозділ Sinopec і провідний покупець російської нафти, протягом останніх тижнів попереджав свої глобальні команди на внутрішніх зустрічах про ризики роботи з нафтою РФ.
"Повідомлення та тон зрозумілі – контроль ризиків і дотримання вимог стоять вище прибутків", – передало одне з джерел.
За словами іншого джерела, Sinopec уже стикається з проблемами при оплаті російської нафти навіть за старими угодами. Державні банки уникають ризиків і намагаються скоротити фінансування нафтових угод з Росією.
Reuters також зазначив, що Китай – найбільший у світі імпортер нафти й основний покупець російської нафти. До війни в Україні поставки РФ складали 15% від усього нафтового імпорту Китаю.
Раніше постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що Китай не хоче збайдужіло спостерігати за ситуацією в Україні, а тим паче підливати масла у вогонь.