Реінкарнація Дорожнього фонду: уряд планує до нового Фонду додати залізничну інфраструктуру

Поділитися
Дорожній фонд вже другий рік призупинений.

В Україні планують Дорожній фонд трансформувати в Фонд розвитку транспортної інфраструктури. Про це повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава на конференції "Виробництво, експлуатація та ремонт рухомого складу", пише Інтерфакс-Україна.

"Ми пропрацьовуємо, як можна відновити цей фонд. Враховуючи потреби транспортної інфраструктури, які змінились. В принципі переважно більшість доріг державного значення вже знаходяться в належному стані для того, щоб трансформувати з дорожнього фонду у фонд розвитку транспортної інфраструктури", - сказав він. 

Він нагадав, що через війну Дорожній фонд вже другий рік є призупиненим.

Новий фонд має охоплювати не лише автомобільні дороги, а й залізницю та міський пасажирський транспорт.

За його словами, більшість доріг державного значення вже перебувають у задовільному стані, тому настав час розширити підхід до розвитку інфраструктури.

Кава також повідомив, що цього року уряд виділив 4 млрд грн на підтримку Укрзалізниці, а у 2026 році планується створити стабільний механізм фінансування залізничного транспорту.

Крім того, уряд ухвалив рішення виділити ще 8 млрд грн Укрзалізниці з резервного фонду держбюджету, щоб забезпечити безперебійну роботу залізниці під час воєнного стану.

Нагадаємо, Державний дорожній фонд — цільовий фонд, у складі спеціального фонду держбюджету, який акумулює кошти на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення. Через хронічне недофінансування дорожньої галузі в Україні 95 % автодоріг перебувають у неналежному транспортно-експлуатаційному стані. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі