Реформа Рахункової палати буксує через "історичне" ставлення до аудиту – Ремі Дюфло

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Аудит має сприйматися як позитивне явище.

Одна з причин того, чому реформу Рахункової палати України не вдалося реалізувати з 2015 року, полягає в ставленні до аудиту як такого в нашій державі. Таку думку висловив заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло в інтерв'ю редакторці відділу економіки ZN.UA Юлiї Самаєвій "Ремі Дюфло: «Без інструментів і повноважень реформа Рахункової палати була приречена…»".

"Зазвичай аудит – це те, що слід сприймати як позитивне явище. Суть аудиту не в тому, щоб звинувачувати, а в тому, щоб допомагати. Ці зрушення потребують серйозного ментального зсуву від попередньої практики контролю та ревізії на державному рівні. Це, безумовно, одна з причин, чому ця реформа є важкою та тривалою", – зазначив він.

На думку Дюфло, основний нюанс у тому, що влада має дозволити РПУ використовувати міжнародні стандарти без обмежень.

"Та знову ж таки, щоб вони могли повноцінно функціонувати, потрібен міцніший зв’язок із тим, як впроваджують рекомендації аудиту, як їх виконують і контролюють. Цей моніторинг і подальші дії також мають залучати парламент як орган, що несе остаточну відповідальність за санкціонування та контроль над державними видатками та доходами. Це важливо", – додав заступник голови Представництва ЄС.

Напередодні депутати Верховної Ради України провалили призначення членів Рахункової палати. Жоден із кандидатів не набрав навіть більше 51 голоса.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі