У представництві ЄС в Україні назвали невід’ємну частину реформи Рахункової палати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У представництві ЄС в Україні назвали невід’ємну частину реформи Рахункової палати © Андрій Товстиженко, DT.UA
Це пов'язано із запровадженням міжнародних стандартів, чому наразі створює перешкоди законодавство.

Невід’ємною частиною реформи Рахункової палати України має стати її здатність відіграти роль у вдосконаленні державної політики, заявив заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло в інтерв'ю редакторці відділу економіки ZN.UA Юлiї Самаєвій "Ремі Дюфло: «Без інструментів і повноважень реформа Рахункової палати була приречена…»".

Він зазначив, що РПУ є вищою інституцією контролю. Такі органи вважаються невід’ємною складовою ланцюжка підзвітності в демократичних державах, зокрема і в Україні, де ланцюжок підзвітності досі формується.

"Нам відомо, що в нього все ще є слабкі місця. Як наріжний камінь ланцюжка підзвітності, Рахункова палата України має відігравати вкрай важливу роль: ми сподіваємося, що в демократичному нагляді ця її роль буде в ідеалі більш важливою, ніж сьогодні", – зазначив Дюфло.

За словами представника ЄС, посилення ролі Рахункової палати можливе, якщо орган почне застосовувати найкращі міжнародні практики. Це означає не лише роботу з фінансовими аудитами чи аудитами відповідності, які структура наразі організовує "або намагається організувати", а й розвиток у напрямку більш суттєвого акценту на надійність, дієвість і результативність політики, щоб відіграти певну роль у вдосконаленні державної політики з часом.

"І це саме той аспект, який сьогодні недостатньо враховується і який має бути невід’ємною частиною будь-якої реформи РПУ, що відбувається", – наголосив Ремі Дюфло.

Водночас він зауважив, що закон від 2015 року дозволяє цьому органу використовувати міжнародні стандарти INTOSAI, EUROSAI та інші стандартами для таких інституцій, як РПУ. Але закон також прокладає шлях до багатьох винятків і кроків назад, оскільки вимагає узгоджувати стандарти з Конституцією чи іншою наявною нормативною базою.

"Таким чином, це ставить РПУ в неспроможне становище, коли вона повинна поважати міжнародні стандарти, але при цьому результат її роботи, якщо вона виконується відповідно до цих міжнародних стандартів, може бути оскаржено в суді", – зазначив заступник голови Представництва ЄС.

Напередодні депутати Верховної Ради України провалили призначення членів Рахункової палати. Жоден із кандидатів не набрав навіть більше 51 голоса.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі