Ратифікація Угоди щодо "Турецького потоку" між Туреччиною та РФ не гарантує його швидкого будівництва – екс-посол

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ратифікація Угоди щодо "Турецького потоку" між Туреччиною та РФ не гарантує його швидкого будівництва – екс-посол Узгодження всіх проблемних питань "Турецького потоку" може зайняти роки
В Туреччині розуміють, що перспектива створення другої гілки "Турецького потоку" залежить від схвалення ЄС.

Угода про створення газопроводу "Турецький потік", досягнута між Туреччиною та РФ, не гарантує швидкого початку будівельних робіт, а тим більше – його запуску до кінця 2019 року, на який розраховують в "Газпромі".

Про це у своїй статті для DT.UA пише екс-посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський. За його словами, мова у підписаному договорі йде, насамперед, про його нитку, що веде до Туреччини, в той час, як друга поки прописана лише схематично.

"На сьогодні немає ні техніко-економічного обґрунтування проекту, ні екологічного аналізу, який є необхідним за цілою низкою міжнародних конвенцій, і, що найголовніше, уже другий рік турки чекають обіцяної знижки на газ у 10,25%, що має, на їхню думку, діяти заднім числом, починаючи з 1 січня 2015 року (турецький "Боташ" рік тому подав із цього приводу на "Газпром" до суду)", – відзначає автор.

Як вказує Корсунський, далеко не всі турецькі експерти вважають, що проект буде вигідний Туреччині, і що його будівництво може початися вже в кінці 2017 року.

"У Туреччині далеко не всі експерти поділяють газпромівський ентузіазм стосовно того, що цей проект вигідний Туреччині, а будівництво може розпочатися вже наприкінці 2017-го або на початку 2018 року, з тим щоб закінчити його до кінця містичного 2019 року (закінчення транзитної угоди з Україною) і забезпечити Туреччину прямими поставками з РФ", – підкреслює він.

Екс-посол пише, що в Туреччині розуміють необхідність схвалення ЄС для будівництва другої гілки "Турецького потоку", що на сьогодні ще не визначено.

"З огляду на те, що на екологічне обґрунтування попереднього дітища Кремля - проекту "Південний потік" пішло півтора року, а "Газпром" і особисто В.Путін сьогодні зовсім не мають наміру давати туркам знижку та ще й торгувати з ними "за газ" у національних валютах (що, безумовно, дуже вигідно Анкарі), є вагомі сумніви у практичності заявлених планів", – підсумовує він.

Читайте також: "Путінський Распутін" за лаштунками турецької політики

Нагадаємо, 10 жовтня Росія та Туреччина підписали міжурядову угоду про будівництво газопроводу "Турецький потік". 2 грудня угоду було ратифіковано парламентом Туреччини.

Російський "Газпром" і турецька компанія Botas підписали Меморандум про взаєморозуміння з будівництва газопроводу "Турецький потік" ще 1 грудня 2014 року. Планується, що газопровід пройде 660 км в старому коридорі "Південного потоку" і 250 км в новому коридорі в напрямку європейської частини Туреччини. Передбачається, що постачання газу по першій нитці газопроводу будуть цілком призначені для турецького ринку.

Читайте про перспективи створення "Турецького потоку", а також про політичні наслідки продажу частини російської "Роснефти" іноземцям у статті Сергія Корсунського "Швейцарський прорив Кремля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі