Ранній вихід на пенсію, коли людина ще має можливість працювати, болісно дається взнаки у більш зрілому віці, адже зменшує пенсію, - як пише експерт Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, у матеріалі "Пастки пенсійної системи", і чим пізніше людина виходить на пенсію, тим вища пенсія, звичайно, якщо працедавець продовжують відраховувати кошти до Пенсійного фонду. І не тільки тому, що збільшується страховий/трудовий стаж, а й тому, що кожний додатковий понад 60 років рік розраховується з підвищеним коефіцієнтом.
Так, у перші роки на пенсії її розмір не особливо впливає на загальний дохід, але після настання віку зношеності додаткові заробітки фактично закінчуються, а з настанням віку немічності зростають видатки на ліки, тоді як пенсія не відстежує цих об’єктивно зростаючих потреб. Тобто ранній вихід на пенсію, коли ще є можливість працювати, болісно дається взнаки у більш зрілому віці.
При цьому особливо вразливими є люди, які вийшли на пенсію раніше встановленого законом терміну, використовуючи різні пільги. А серед жінок таких чи не третина. Вони приречені отримувати мінімальну пенсію.
Крім іншого, на думку експерта, шістдесятирічний працівник цінніший за молодого спеціаліста.