Шістдесятирічний працівник цінніший за молодого спеціаліста – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У 20 років показник працездатності становить менш як 50% від максимального.

Вік у 60 років є серйозним психологічним бар’єром як для працедавців, так і для працівників. Експерт Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, у матеріалі "Пастки пенсійної системи" нагадує, що пенсійний вік у 60 років з'явився вперше у Німеччині Бісмарка і на той час відповідало первинному сенсу поняття "пенсія" — забезпечення людини в немічності, тобто неспроможності себе утримувати в старості за рахунок постійних заробітків. На той час середній вік в країні ледве перевищував 40 років, а до офіційно закріпленого віку, який давав змогу отримувати пенсійне забезпечення, доживали одиниці.

Експерт наголошує, що за сучасного розвитку медицини та практики здорового способу життя в 60 років більшість людей ще працездатні, тому первинне визначення пенсійного віку як віку немічності в старості далеко не відповідає показнику в 60 років.

Але насправді для працедавця працівник пенсійного віку цінніший за молодого спеціаліста.

Так, на цей момент людина вже пройшла пік своєї працездатності, який припадає на період 45–50 років. У середньому падіння працездатності в цьому віці становить 20%, і це корелюється з рівнем зарплати порівняно з іншими віковими групами. Але у 20 років показник працездатності, точніше, коефіцієнт віддачі, становить менш як 50% від максимального. "Тобто молода людина об’єктивно менш цінна для бізнесу, ніж досвідчений 60-річний моложавий дідуган", - наголошує експерт.

Особливо зважаючи, що сьогодні у бізнесу вже немає впевненості, що кошти, вкладені у вишкіл юнака, повернуться його віддачею в майбутньому, — ринок праці дуже динамічний, а конкуренти тільки спасибі скажуть за підготовленого фахівця. В цьому ракурсі 60-річна людина набагато корисніша, оскільки, як правило, «прикута» до звичного місця праці.

Раніше у Пенсійному фонді розповіли, яка категорія пенсіонерів не може отримувати пенсію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі