Рахункова палата: За півтора року держзакупівлі на 30 мільярдів гривень пройшли «поза конкурентним полем»

Поділитися
В Україні упродовж 2009 року і за шість місяців поточного року конкурентне середовище на ринку державних закупівель було відсутнє, прозорість його функціонування на всіх етапах не була забезпечена, кошти державного бюджету використовувалися неефективно. До такого висновку прийшла Рахункова палата України після проведеного відповідного аналізу.

В Україні упродовж 2009 року і за шість місяців поточного року конкурентне середовище на ринку державних закупівель було відсутнє, прозорість його функціонування на всіх етапах не була забезпечена, кошти державного бюджету використовувалися неефективно. До такого висновку прийшла Рахункова палата України після проведеного відповідного аналізу.

Як повідомили у прес-службі відомства, за вказаний період поза конкурентним полем укладено більше 2,2 тисячі договорів на суму майже 30 мільярдів гривень. При цьому, зазначають у Рахунковій палаті, уряд беззастережно приймав рішення щодо проведення держзакупівель, що суперечать нормам ст.92 Конституції України та рішенню Конституційного Суду від 9 жовтня 2008, згідно з яким питання сфери закупівель за державні кошти має визначатися виключно законами України.

"Рахункова палата неодноразово зазначала, що єдиний вихід із ситуації - ухвалення закону про держзакупівлі. Після численних узгоджень, доробок спільно з експертами Світового банку держава такий документ отримала, і 30 липня 2010 набув чинності Закон України "Про здійснення державних закупівель", - нагадує відомство.

При цьому колегію Рахункової палати, зокрема, турбує, що на уповноважений орган у сфері держзакупівель - Мінекономіки - покладені обов'язки з розробки понад 20 нормативних документів. При цьому у законі зазначено, що вся процедура закупівель може здійснюватися за формами, положеннями, визначеними уповноваженим органом.

"Тим не менше, на сьогодні жоден нормативний документ у міністерстві не розроблений. Враховуючи незадовільний професійний рівень фахівців відомства, як це встановлено у ході останньої перевірки Рахункової палати, якісна і своєчасна розробка необхідних документів є сумнівною. Це може призвести до призупинення процесу державних закупівель і навіть до його повної зупинки, стверджують аудитори", - йдеться у повідомленні Рахункової палати.

На думку фахівців відомства, тривале неприйняття закону загострила значна кількість проблемних питань, які упродовж двох останніх років поступово руйнували правове поле державних закупівель, призвівши до його дисбалансу та створивши реальні підстави для незаконного та неефективного використання державних фінансових ресурсів. "Перш за все, це стосується діяльності Кабміну і Мінекономіки", - підкреслюється у повідомленні.

У Рахунковій палаті зазначають, що недоліки і неузгодженості, які вже сьогодні фахівці зауважують в законі і які спливуть на практиці, необхідно буде оперативно уточнювати і змінювати. Але головне, зазначають у Рахунковій палаті, те, що саме прийняття Закону "Про здійснення державних закупівель" - позитивний крок до законодавчого нормування процесу держзакупівель.

За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі