Рада схвалила в першому читанні законопроект про відновлення кредитування

Поділитися
Рада схвалила в першому читанні законопроект про відновлення кредитування Депутати хочуть відновити кредитування
Більше половини кредитів в Україні – проблемні, боржники ухиляються від виконання своїх зобов'язань.

Верховна Рада прийняла у повторному першому читанні законопроект "про відновлення кредитування". Проект закону №6027-д за основу підтримали 237 народних депутатів. Метою законопроекту є стимулювання активного використання кредитування як фінансового інструменту і зниження вартості кредитних ресурсів.

Як зазначив голова Національного банку України НБУ Яків Смолій на засіданні парламенту, "повноцінне відновлення кредитування блокується низкою прогалин у законодавстві, що знижує ефективність діяльності банківського сектора".

У числі пропусків він вказав: неефективний інститут поруки та поширені схеми ухилення від виконання своїх зобов'язань за договором поруки шляхом ліквідації юридичної особи-боржника, складний і ризикований механізм визначення і зміни процентної ставки, неефективний механізм позасудового врегулювання питання боргових зобов'язань.

Перший заступник голови комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко нагадав про те, що 55% усього кредитного портфеля банків країни – проблемні кредити.

"Тобто більше 90 днів ці кредити не обслуговуються, не виплачуються відсотки, не оплачуються зобов'язання, не погашається тіло кредиту. Через це в банках скорочується грошова маса, а значить – страждають вкладники. Ці боржники, яких більше половини, шукають будь-які прогалини в законодавстві, щоб уникнути відповідальності за невиконання зобов'язань перед банком", - сказав він.

Проектом пропонується усунути схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора; спростити процес і зменшити витрати боржників і кредиторів при врегулюванні боргу за рахунок вдосконалення позасудових інструментів.

Документом уточнена норма про доступ банків до Державного реєстру актів цивільного стану. Пропонується надавати такий доступ при наявності письмової згоди фізичної особи, якої стосуються відомості, зазначені в актових записах.

Детальніше про проблеми кредитування в Україні читайте в матеріалі Антоніни Дешко "Трансформації банківського сектора та відновлення кредитування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі