"За" проголосували 296 народних депутатів. Фракція "Батьківщина" відмовилася підтримати законопроєкт – присутні на пленарному засіданні депутати утрималися, двоє проголосували "проти".
Метою законопроєкту є скорочення кількості регуляторних і контролюючих органів на ринках небанківських фінансових послуг за рахунок розподілу функцій Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між іншими органами.
Законом вносяться зміни до Господарського кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення і низку інших нормативних актів.
Зміни передбачають передачу повноважень Нацкомісії у частині регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів, у системі накопичувального пенсійного забезпечення, в управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. Інші повноваження - Національному банку України.
Крім того, внесені зміни до законів "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" для уніфікації принципів та порядку здійснення НБУ і НКЦПФР ліцензування та регуляторної діяльності відповідно.
Для усунення надмірного регулювання пропонується скасувати закон "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" та урядовий Декрет "Про довірчі товариства".
Нагадаємо, згідно з підписаним наприкінці 2018 року з МВФ меморандуму, Україна зобов'язалася прийняти законопроєкт про "спліт". Верховна Рада 7 липня 2016 року підтримала його в першому читанні. Проєкт закону передбачає розподіл, або "спліт", функцій Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері фінансових послуг.
У лютому цього року Європейський союз закликав народних депутатів України ухвалити закон про "спліт". У представництві ЄС в Україні відзначили, що стабільність фінансового сектора надзвичайно важлива для поширення економічних вигод для широких кіл і залучення більшої частини населення в економіку країни.
У представництві також додали, що українське законодавство, яке регулює фінансовий ринок, має бути переглянуто і наближене до законодавства та стандартів ЄС відповідно до зобов'язань України в рамках угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Докладніше про ліквідацію Нацкомісії з регулювання ринків фінансових послуг і розподіл її функцій читайте в матеріалі Зої Борисенко "SPLIT розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".