Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроєкт №2233 "Про внесення змін у закон "Про ринок електричної енергії", яким пропонується надати право Регулятору до 1 липня 2023 встановлювати граничні ціни на ринку "на добу вперед", внутрисуточном ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони, щоб уникнути неконтрольованого зростання цін на електроенергію. За відповідне рішення на засіданні у вівторок проголосували 295 народних депутатів.
Також Регулятору надається право тимчасово до 1 квітня 2020 року встановлювати тариф на відпуск електричної енергії для ТЕЦ з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії, "у випадках передбачених рішенням Кабінету міністрів України про покладення спеціальних обов'язків".
Також з метою подолання штучного дефіциту на ринку "на добу вперед", законопроєктом Регулятору надається право приймати рішення про обов'язковість подання виробниками пропозицій на продаж електричної енергії на ринку "на добу вперед".
"Метою законопроєкту є забезпечення законодавчого врегулювання механізму виконання спеціальних обов'язків із купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, недопущення неконтрольованого зростання цін на електричну енергію внаслідок відсутності ефективної конкуренції, забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період шляхом врегулювання питання роботи ТЕЦ в новому ринку електричної енергії", - наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту.
Як зазначалося, українська енергосистема є негнучкою, відповідно, збільшення впливу на ринок будь-яких постачальників може мати небажані наслідки для неї.
Докладно щодо енергосистеми України читайте в матеріалі Алли Єрьоменко для DT.UA "Енергоринок: дитячі хвороби або спроби повернути ручне керування?".