Кабінет міністрів України відмовився від суперечних пунктів у законопроекті про Митний тариф (№2105а), що входить у пакет євроінтеграційних, після чого Верховна рада прийняла його у першому читанні 365 голосами у четвер, 5 вересня.
Два дні тому, у вівторок, 3 вересня, Раді не вистачило 9 голосів, щоб прийняти законопроект у запропонованому Кабміном вигляді.
Як повідомив голова профільного парламентського комітету Віталій Хомутинник, представляючи документ, з нього виключено норми про підвищення повних ставок ввізного мита вдвічі, зниження ввізного мита на відходи та брухт металів з 5% до нуля і збільшення його на полівінілхлорид з нуля до 6,5%.
Урядовий законопроект перелаштовує Митний тариф з гармонізованої системи опису та кодування (ГС) 2007 року на ГС-2012, на яку вже перейшло більшість держав світу, зокрема ЄС.
Окрім того, документ закріплює зниження тарифних ставок на низку товарних груп, здійснене з початку 2013 року в рамках виконання Україною зобов'язань перед СОТ. Хомутинник раніше уточнював, що мова йде, зокрема, про зниження ставок на ракоподібні з 20% до 15%, горіхи - на 2-3 відсоткових пункту, легкові автомобілі об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. м - з 7% до 6,5%.
Кабмін пропонував для стимулювання декларування імпортерами країни відомостей про країну походження товарів та обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі вдвічі підвищити повні ставки ввізного мита. За його розрахунками, це не суперечить вимогам СОТ, і, виходячи з аналізу обсягів імпорту за 2012 рік, може принести до держбюджету додатково 440 млн грн на рік.
"Сьогодні на 86,6% товарних підкатегорій Митного тарифу України встановлено однаковий рівень повної та пільгової ставок ввізного мита. Така ситуація не стимулює імпортерів до декларування відомостей про країну походження товарів", - пояснював уряд.
Однак депутати розкритикували цю норму. Зокрема, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник зазначав, що вона вдвічі підвищить мита на ввезення автомобілів громадянами України. Через це при першій спробі прийняти цей законопроект за основу за нього проголосувало 217 депутатів.
Пільгова ставка Митного тарифу застосовується до товарів, що походять із країн, у торговельно-економічних відносинах з якими встановлено режим найбільшого сприяння, тоді як повна - до інших або у випадку, якщо країна походження не вказана. Крім того, існують також преференційні ставки, що застосовуються при імпорті в зонах вільної торгівлі. !zn
Читайте також:
Верховній Раді за чотири місяці потрібно розглянути півтори тисячі питань
Луценко заявив про готовність опозиції стати тимчасовим союзником Януковича заради євроінтеграції