Депутати провалили перший євроінтеграційний законопроект

Поділитися
Законопроект, що збільшує мита на імпортну продукцію, не знайшов підтримки у парламенті. Його підтримали лише 217 депутатів.

Верховна Рада 3 вересня відправила на доопрацювання один з євроінтеграційних законопроектів №2105, яким пропонується збільшити у два рази мита на імпортну продукцію, при цьому знизивши мита на окремі види товарів.

За те, щоб прийняти цей законопроект за основу, проголосували лише 217 депутатів. За пропозицію доопрацювання проголосували 258 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Як наголошується у пояснювальній записці, законопроектом передбачається зменшення пільгових ставок ввізного мита на деякі готові або консервовані продукти (ракоподібні, молюски та інші безхребетні) - з 20 до 15%; приготовані або консервовані плоди, горіхи та інші їстівні частини рослин без додавання спирту і цукру - з 15 до 10%; моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей - з 6 до 5%, нові автомобілі легкові з робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см - з 6 до 5%; човни, катери моторні та морські - з 8 до 7,5%.

"На поточний момент на 86,6% підкатегорій митного тарифу встановлено однаковий рівень повної і пільгової ставки ввізного мита, що не стимулює імпортерів до декларування відомостей про країну походження товарів" , - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Як наголошується в документі, за прогнозними розрахунками Мінфіну у разі підняття у два рази рівня повних ставок мита митного тарифу, виходячи з аналізу обсягів імпорту за 2012 рік та фактично сплачених сум ввізного мита, орієнтовна сума додаткових надходжень до держбюджету на рік може скласти 440 млн гривень.

"Зниження ставок ввізного мита на окремі підкатегорії згідно з тарифними зобов'язаннями в рамках членства у СОТ не вплине на держбюджет з 1 січня 2014 року, оскільки згадані знижені ставки мита вже з 1 січня 2013 стягуються митними органами України", - йдеться в пояснювальній записці.

Як повідомлялося, цього тижня Верховна Рада має прийняти шість законопроектів, що стосуються підписання асоціації з Європейським союзом.

Раніше Голова Верховної Ради Володимир Рибак запевнив, що Україна виконає свої зобов'язання перед Європейським Союзом і прийме євроінтеграційні закони. Найважливішими з них, за словами Рибака, є законопроекти про прокуратуру, про судоустрій і виборче законодавство. !zn

Читайте також:

Верховній Раді за чотири місяці потрібно розглянути півтори тисячі запитань

Луценко заявив про готовність опозиції стати тимчасовим союзником Януковича заради євроінтеграції

США заявили про свою рішучу підтримку європрагнень України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі