Рада дозволила Азарову погашати тарифні борги векселями

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Замість реальних грошей держава розрахується з місцевими бюджетами за боргами за тепло і воду казначейськими векселями.

Верховна Рада дозволила Кабінету міністрів погашати накопичені у 2013 році борги держбюджету перед місцевими бюджетами з різниці у тарифах на тепло, централізоване водопостачання та водовідведення шляхом випуску казначейських векселів.

За відповідний законопроект №3358 про внесення змін до держбюджету-2013, зареєстрований Кабміном 4 жовтня, у четвер, 24 жовтня, проголосували 237 народних депутатів.

Як наголошується у пояснювальній записці, на сьогодні закон дозволяє Кабміну погасити казначейськими векселями заборгованість з різниці у тарифах лише в обсязі, сформованому на 1 січня 2013 року. У той же час для боргів, накопичених протягом 2013 року, така можливість відсутня.

За даними уряду, станом на 1 січня 2013 року держбюджет заборгував місцевим бюджетам з різниці у тарифах на теплову енергію для населення 3,9 млрд грн. До 1 вересня 2013 року ця сума збільшилася до 10,6 млрд грн.

Борги з різниці в тарифах на водопостачання та водовідведення, що складали на початку року 4,4 млрд грн, до 1 вересня 2013 року збільшилися до 8,2 млрд грн.

Як зазначають у Кабміні, саме борги держбюджету різниці у тарифах є ключовою причиною, через яку підприємства теплопостачання та водопостачання не можуть повною мірою розраховуватися за енергоносії. Так, підприємства ТКЕ вже заборгували за газ понад 17,1 млрд грн. Це у свою чергу створює ризик для нормального проходження опалювального сезону 2013/2014.

Як відомо, раніше Верховна Рада прийняла закон, яким затвердила випуск казначейських векселів для реструктуризації бюджетної заборгованості, яка склалася станом на 1 січня 2013 року, у т.ч. з різниці у тарифах на теплову енергію та водопостачання і підтвердженого відшкодування ПДВ на суму понад 500 тис грн.

Казначейський вексель є простим векселем, що не підлягає авалюванню і складається у документарній формі як електронний документ з використанням електронних цифрових підписів. При цьому сума розбивається на п'ять рівних частин, на кожну з яких видається вексель з погашенням через один, два, три, чотири і п'ять років. Одержувач векселя може просити оформити його номіналом, меншим 1 млн грн. Законом передбачено, що прибутковість казначейських векселів становить 5%, термін дії - до п'яти років. !zn

Читайте також:

Рада дозволила оформляти борги бюджету та відшкодування ПДВ п'ятирічними векселями з прибутковістю до 5%

Міндоходів: ПДВ-векселями може бути відшкодовано 12 млрд гривень

"Нафтогазу" дозволили перекривати газ теплокомуненерго, якщо вони не погасять борги

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі